| RAY a întrebat:

Stiti voi un grup pe o aplicatie unde pot discuta cu persoane intelectuale?

10 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Deja esti prea bun pentru cei de pe aici laughing asta da, bv tie, ai ajuns la nivelul urmator

| RAY explică (pentru relian):

Nu mann, ma refer ca as vrea sa vb cu pasionati de stiinta.

| relian a răspuns (pentru RAY):

Daca esti ce spui intra pe scientia,parca asa se numeste,sunt acolo,sau erau din astia ce te faceau parf laughing dar de le cereai o explicatie simpla,sau sa pricepi si tu ceva dispareau laughing peste tot e cam la fel.
Pasionati de stiinta sunt mai peste tot,dar cei care se si pricep nu srau pe net,nau timp de asa ceva.
Spui stiinta,la ce anume te referi,doara la gargara,dat din gura,sau si la fapte,la explicatii,la demonstratii?
Asa am vazut pe aici intrebari bune,legate de electricitate,dar nu am vazut nici un raspuns deal tau.
Uite asta este un subiect bun,sa stii cei curentul electric,dar nu definitii de pe net,din carti,hai sa discutam sa vad ce stii.
Nici eu nu stiam mai mult decat ce erau prin carti, daca ma intreba cineva bagai definitia aia si aia era tot, dar de inteles cine intelege mai exact? Sau cati din oameni inteleg?
Baga tu o explicatie sa te vad.
Eu mi-am explicat singur, dupa ce am cautat f multe legate de asta, am citit, am pus cap la cap si in sf am priceput asa cat de cat.

| RAY explică (pentru relian):

Numai stai pe TPU

| relian a răspuns (pentru RAY):

Eu intru cand ma plictisesc, altundeva nu ma duc, plus de asta cand la mine este zi la voi e deja tarziu, cel putin c and sunt eu acasa.

| relian a răspuns:

Hai ca am gasit un subiect de discutie,te bagi?
Am tot vazut pe netu asta mare,pe la tv si alte alea,am vazut chiar oameni nu stiu daca e bine sa le spunem destepti,oameni cunoscuti este mai bine spus,actori,uneori si specialisti,entomologi si alte organizatii,ALBINELE,au spus daca diapar albinele gata deja sintem ca si dusi de suflet laughing o sa disparem si noi,ca de nu or sa mai fie albine lumea dispare.
Tu ce parere ai,crezi povestile sau vorbele unor habarnisti?laughing Eu cand ii aud imi vine mie,sincer zic sa ma ascund,cum poate o persoana publica,cunoscuta sa se faca de rahat in halu asta?
Se baga in sama toti astia ba actori,ba cantareti,ba politicieni,ca ei stiu, ca au si cresc albine si ce teorii mai scot, cum am spus eu ma ascund de rusinea lor, ma ascund eu in locul lor.
Deci rolul asta al albinelor de ce este nu supraestimat, de ce este galactic supraestimat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intelectualii nu prea stau pe grupuri.

| BlindMirror a răspuns:

Ce tip de intelectualism?