| Metan a întrebat:

Cine credeti ca sunt mai sufletisti? Femeile sau barbatii?

Răspuns Câştigător
| 6684464 a răspuns:

Barbatii.
Femelile mai degraba cand vine vorba de propria familie.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În mod sigur nu mâncătorii de carne - o fiinţă vie care nu a vrut să moară.

| darrio2007 a răspuns:

Ambele sexe. Conteaza, totusi caracterul fiecarui individ. Fie ca este femeie sau barbat.

| AFR81 a răspuns:

Asta depinde de caracter, nu de sex. Nu putem generaliza.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Depinde de persoana respectiva.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fiecare in felul lui. Eu unul sunt laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Animalele!

| gemeni6226 a răspuns:

Ambii pina la primele doua trei deceptii, pe urma doar femeile. Dupa varsta de 30 de ani nu mai exista nici un barbat sufletist.

| Metan explică (pentru gemeni6226):

Eu unul ma refeream mai mult la oamenii ajunsi la maturitate, nu si la adolescenti/copii.
Totusi in copilarie/adolescenta mai mult fetele sunt cele sufletiste, baietii nu prea sunt asa de tare.
Tu zici ca nu prea exista barbati de 30+ sufletisti? Eu unul zic ca barbatii de 30+ sunt cel mai sufletist tip de om, doar ca trebuie sa stii si cum sa ii abordezi.
Nu pot spune acelasi lucru si despre femei, ele pe masura ce imbatranesc devin niste "șcrofițe" ca si comportament marea majoritate.

| BadAngel3 a răspuns:

Barbatii. Desi sunt fata, eu zic ca barbatii.

| Metan explică:

Fara suparare nu vreau sa ofensez pe nimeni, vreau doar sa aud si opinia altora.

| Metan explică:

Iar ca sa imi raspund singur la intrebare:
Cred ca barbatii sunt cu mult mai sufletisti, de e sa ma intrebe cineva de cate ori m-a ajutat cineva de sex masculin as putea da zeci de exemple, dar daca ar fi sa ma intrebe de cate ori m-a ajutat o femeie nici nu as sti ce sa raspund.
Si in plus barbatii sunt mult mai glumeti, relaxati, sociabili, tupeisti, prietenosi sau extrovertiti decat femeile.