| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt super fericit.Deci zilele astea m-am spovedit, m-am impartasit, am fost la moastele Sf.Nectarie,cunoasteti pe Sf.Nectarie? Asa si am fost si ma simt mai bineee super bine, cautam duhovnic si mi-am gasit, aveam deznadejde ca nu voi gasi unul, pot sa spun ca tot ce m-a rugat s-a indeplinit.MULTUMESC mult tuturor care m-au ajutat aici pe TPU Numai bine! Exista Dumnezeu! Mi-a demonstrat de cand m-am nascut si pana acum. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ma bucur enorm de mult pentru tine. Dumnezeu raspunde la rugaciuni! Si eu m-am rugat pentru tine,si drept dovada ca Dumnezeu raspunde la rugaciuni, uite, esti mult mai bine.

40 răspunsuri:
| picolini a răspuns:

Si eu sufar de atacurii de panica, stari de anxietate, agorafobie. Simt ca nuy mai am leac atataea tratamente si internari la psihiatrie fara folos. Toate mi s-au intamplat de la bataie ce am primit cum 5 ani. Am fost credincioasa, dar dealungul anilor nu stiu ce s-a intamplat cu mine. Ma bucur ca tu ti-ai revenii, sincer nu as dormii nimanui sa treaca prin ce am trecut eu sau tu.

| Nymphetamine a răspuns:

Exista blog pentru chestii de genu'. straight face

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Eu n-am mai dat pe la bisreica de 4 ani.

| Conjur a răspuns:

Salut.

Nu mai bine laşi tu trolling-ul la o parte?

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo. Mai vorbim cind vei creste mare si la inmormintari, botezuri sau nunti, vei vedea cum se tirguiesc popii cu tine ca la piata. Asta pentru ca majoritatea popilor nu cred in nimic altceva decit in sfintul ban. De aia s-au facut popi. Nu neg, sint si unii cu sufletul curat, dar nu pe astia o sa-i intilnesti in viata, sint prea putini. Iar daca "nu vei vrea sa vezi", vei fi unul in plus care va umfla buzunarele popilor tirgoveti. Oameni sint si ei si trebuie sa traiasca. Si in fond, nu baga mina-n buzunar, te fac pe tine sa le dai de bunavoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mhn, n-am inteles, ce te f_u_t_e pe tine grija ce imagini isi pune cutare pe profilul de Facebook?
Ba, ce natie de ipocriti umbla pe pamanturile astea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neah, gresit, n-am nicio treaba cu nicio religie.
Sunt constipati, ca nici ei nu-s stapani pe credinta lor. Daca ar fi, n-ar mai fi asa agitati, fii sigur.
Din punct de vedere obiectiv, sunt de partea ateismului, de ales dintre cele doua tabere, dar aerele de superioritate si lipsa de bun simt a majoritatii ateilor imi provoaca sila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la vorba cu aruncatul Facebook-ului in aer? Nu prea cred, praf in vant. Interesant, insa, cum apar tipii astia la scurt timp dupa lansarea retelei din curtea Google - cum ii zice - Google +.
Oricum ar fi, migreaza gastele acolo. Apoi va aparea alta retea si alta si alta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur pentru tine.

| Radu1 a răspuns:

Tare rolling eyes

| Happy_1550 a răspuns:

2 solutiii : ori esti suppppppppppper bisericoasa ori e adevarat. Dumnezeu face multe minuni pe care noi nici nu le vedem uneori ( citat profa mea de religie). In cazul acesta te cred pentru. ca, cred in Dumnezeu, dar altii te vor credea nebuna. Scz pentru chestia cu nebunia. fundita?