| Jay1 a întrebat:

Știința sigur explică foarte mult, dar știința poate explica totul?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stiinta este purtata de OAMENI de stiinta.
Ca si tine, nici ei nu vad deodata in toate directiile, nu aud la distante mari, doar cu eventuale dispozitive ajutatoare.
Concluzia: Chiar daca fiecare om de pe Pamant ar fi om de stiinta, nici toti oamenii de pe Glob nu ar fi suficienti pentru a explorarea Universului.
Asa ca, n-avem decat sa mai asteptam si extraterestrii,,, happy (daca exista)

| Sn4k3 a răspuns:

Daca ai cunostintele si resursele necesare, sigur. Daca te referi acum in prezent, normal ca nu.

| Plato a răspuns:

Nu, sunt foarte multe lucruri pe care nu le poate explica.

| DanutzzuXD a răspuns:

Nu,nu aceasta poate explica doar ce este vizibil
[ca sa intelegi]{stiinta poate explica de ce canta balenele}dar{nu poate explica ce anume canta}astfel stiinta poate eplica doar ce poate fi si vazut

| Razvan2133 a răspuns:

Da si nu. Stiinta poate explica foarte multe lucruri, insa lucrurile imaginare nu prea.

| Jay1 explică (pentru Razvan2133):

Da poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razvan2133):

Nu doar imaginare si reale!
Explicami cum un corp de om nu mai misca Si doar moare:
Aer I pompezi
Inima o fortezi cu defribilatoare
Sange are( pui pompa
Sta acolo pe masa. rece, galben, emana un miros ametitor, Si foarte greu!
E mort! Explicami moartea? Nimeni n-a vazut sufletul, moartea, Pe Dumnezeu( ca pe Isus l-a vazut tot israelul Si romani)