| HarukoMariusDaniel a întrebat:

Tind oamenii cu un IQ ridicat sa devina depresivi?

Răspuns Câştigător
| Ivy86 a răspuns:

Hmm da cred ca au toate șansele... Dar nu e o regula...
Gândește-te ca un om cu un IQ peste medie are alte nevoi și alte așteptări de la viata, oameni. Un om neînțeles este un om trist, și singur.
Acum depinde și de caracterul lui.
Dar eu cred ca majoritatea oamenilor inteligenți, genii nu sunt depresivi, ci mai degrabă iubesc solitudinea și liniștea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ivy86):

Iubesc solitudinea si linistea fiindca nu isi gasesc decat foarte greu pe cineva cu care sa poata rezona, iar majoritatea oamenilor "de rind" sunt penibili. Personal, intotdeauna m-a ucis conformismul si spiritul de turma al banalilor. De exemplu, toti colegii mei din liceu care tremurau ca oile la taiere la prezentarea proiectului de la informatica la BAC. Eu in blugi taiati si tricou cu Metallica. Ei cate un 6-7 cu chinuri, eu felicitat personal de seful comisiei. tongue

| Ivy86 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

☺️Îți trebuie stăpânire de sine, nu un IQ ridicat ca sa prezinți un proiect. Multa lume este emotiva, și emoția e ceva normal.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ivy86):

IQ ridicat si oleaca de chef de munca+aroganta te ajuta ca sa te pregatesti cum trebuie pentru proiectul respectiv ca sa le-o dai de sus fraierilor care au cumparat proiectele si cred ca venind la costum ii ajuta cu ceva.winking

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Depresivi cred că e mult spus.

| peperonies a răspuns:

Depinde cat de ocupat se tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Oamenii inteligenti tind sa fie foarte exigenti fata de ei insisi.