| Mogiojojo a întrebat:

Ce bine ar fi daca toti oamenii depresivi ar avea cu cine sa vorbeasca.

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fa-ti cont pe tinder si se rezolva problema.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Adevărat!

| gogu220 a răspuns:

Asta s-ar numi comunicare şi ar duce la scăderea cauzelor de depresie, pe vremea bunicilor această activitate se numea ''clacă'' şi pe lângă faptul că socializau se şi ajutau cu diverse activităţi casnice, e adevărat că mai şi bârfeau, dar asta e.
Ar fi o idee să deschid un cerc de confecţionat felicitări şi invitaţii de nuntă şi botez, format din persoane cu probleme, oare oi găsi doritori?

| Mogiojojo explică (pentru gogu220):

Tu esti o persoana cu probleme?

| Mogiojojo explică:

Si depresivii sunt oameni. Unii scapa de depresie, altii nu.

| Mogiojojo explică:

Cat de idiot sa fii? Sunt oameni timizi care sunt geniali. Pers. timide au constiinta de sine in general.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Aste explica de ce nu-s eu timida...

| Anca32 a răspuns:

Eu de exemplu când am fost în depresie după moartea mamei nu am lăsat pe nimeni sa se apropie de mine dar în timp mi am revenit pentru ca mi am indus în cap conștientizarea și faptul ca știam ca oricât as plânge etc nu o mai aduc înapoi. Și mi am revenit singura fără nici un ajutor pentru ca știam ca mi fac rău singura

| Treachery a răspuns:

Ce bine ar fi daca as muri