| Lluvia a întrebat:

Tocmai am terminat de facut un eseu despre poeziile lui Bacovia si am intrat si eu in starea aceea. Gandul ca toate au un sfarsit, ca nimic nu e vesnic e ingrozitor. Dar si eternitatea in sine e ingrozitoare. Acum intrebarea: voi ce parere aveti despre sfarsit si eternitate?

2 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Imi place stilul lui Bacovia; poate ai dat cu ochii si peste poezia LICEU, deci aia e chiar super tare.
E clar ca mai toate poeziile lui iti provoaca un sentiment sumbru si apasator, insa trebuie sa stii pana unde te aventurezi si tu happy
Ce e clar pentru mine e faptul ca dupa sfarsit, urmeaza si un nou inceputwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-l dracu' pe Bacovia! Te invit la o partida de sex. O sa vezi ca dimineata o sa ai o alta perspectiva asupra vietii.
Nu crezi ca gandesti atunci cand trebuie sa actionezi? ce dracu' mai faino, viata asta de rahat este si asa scurta, o mai scurtezi si tu?