| scandinavia a întrebat:

Aveti persoane cu gradul 1 de rudenie care au murit nemantuite(copii sau parinti)? Si daca da, ce parere aveti ca ei acum ard in iad in chinuri ingrozitoare si o vor face pentru o eternitate? Daca nu aveti sau nu credeti in acest Dumnezeu nu raspundeti.

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu am persoane de gradul unu care sa fi murit nemantuite.Parintii mei sunt mantuiti, am un singur fiu care nu este impacat cu Domnul, desi mai frecventeaza biserica.Ma rog Domnului pentru el si am promisiuni ca se va mantui si el!

| 4b a răspuns:

Mantuit, nemantuit numa' Dumnezeu stie, insa iadul nu exista.
Sanatetewinking