| Kmp a întrebat:

TPU de ce Americanii cred in Sfarsitul Lumii si Romanii nu oricum suntem cea mai innapoiata tara din lume Argumentatii?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Romania,cea mai inapoiata tara de pe mapamond?!
Mai documenteaza-te,si dupa,poate mai discutam.
Americanii oricum sunt prosti,inutili, plini de datorii, si continentul lor ar merita sa se scufunde mai ceva ca Atlantida.

10 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Ce naiv esti. Suntem un popor inteligent. Dar ce sa-ti explic eu tie, cand tu habar nu ai de propriul tau popor si nici macar istorie si/sau de respect nu stii..., altfel nu trancaneai aiureai.

| Hombre a răspuns:

Inapoiat/a esti tu, impuscate.

| Arthur a răspuns:

Bebe, logic este ca totul care are un început să aibă şi un sfârşit.
Mai devreme sau mai târziu, dar despre români te pot asigura că s-au descurcat oriunde au mers în lume, aşa proşti cum îi consideri tu. Au reuşit să rămână o insuliţă singuratică de latinitate în faţa atâtor ameninţări în decursul istoriei. Dacă te consideri înapoiat încearcă să-ţi depăşeşti condiţia.

| FucktheSystem a răspuns:

Pentru că americanii sunt mai proști, ce altă explicație mai bună vrei?
Probabil tu ai visul american, pe dracu, americanii sunt cel puțin la fel de proști ca românii doar că o duc mai bine. Era un vers care-mi place mie și mereu am crezut că se portivește majorității americanilor „You change the channel/ then you change their minds ". Au văzut un film făcut de un regizor cu imaginație și repede îl iau drept adevăr, asta eu îl văd decât semn de prostie. Și nu suntem cea mai înapoiata țară, crede-mă, poate n-ai fost în alte țări să compari, sau dacă ai fost ai fost în Germania sau Franța. Așa ziceam și eu, că suntem niște înapoiați, până am fost de 2 ori în Africa și am stat 2-3 săptămâni de fiecare dată, am ajuns la concluzia că noi suntem chiar foarte evoluți. Fă o paralelă între Cairo și București, să vedem, ce oraș este mai înapoiat. În Cairo oamenii dorm în cimitire, în clădiri distruse de zeci de ani de un cutremur ( cred că era din 69, sper să nu zic aberații), copiii lucrau de tineri sau se jucau printre gunoaie pentru că sistemul de salubritate e varză, oamenii ăia sunt mai mult sclavi, muncesc mult pentru puțin, mulți n-au școală deși au un talent aparte la limbi străine ( Încă îmi amintesc un nene care vindea covoare și după ce ne-a auzit că vorbim română a început „Vasilie, unde te dusăi Vasilie?„ și nu era singura frază care o știa în română, de obicei arabii rețin și recunosc repede limbi străine.
Deci, tot înapoiați rămânem?

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo nici pe departe,ci strainii sunt slabi de ingeri, dar financiar se descurc datorita stramosilor; de la aia au mostenit, ce duc ei mai departe.Romanul este descurcaret, ceilalti din afara stiu astawinking(nu suntem inapoiati)

| freakazoid a răspuns:

Pt ca unii americani sunt pur si simplu prosti si ar crede absolut orice.

| MâţulMov a răspuns:

Siai ca esti chiar prost? Si, pentru ca mi-e mila de tine (ca de un cersetor, dar nici aluia nu-i dau bani, daca-i vrea, sa munceasca pentru. ei) iti voi spune intrebarea ta corect formulata (zii mersii ca fac asta, agramatule) :
TPU, de ce americanii cred in sfarsitul lumii si romanii nu? Oricum suntem cea mai inapoiata tara din lume.Argumentati.
P.S. de unde ai aflart ca suntem cea mai inapoiata tara din lume copil incult, mai viziteaza si tu scoala ca-s altii mai ca noi. Si daca tot crezi ca Romania e cea mai inapoiata tara din lume, pai este pentru ca exista tampiti ca tine care o polueaza, d-aia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu meriți nimic, nici răspunsuri, nici argumente, nici atenție (și eu fac marea tâmpenie să ți-o dau). Nu e de-ajuns că ești prost, dar ești și ignorant. Mă-ntreb de unde obtuzitatea de a-i numi pe români cea mai îNapoiată nație din lume, când tu nu ești în stare să formulezi o intrebare la un nivel decent, n-ai auzit de semne de punctuație, pleci de la o premisă complet falsă și mai ești și un idiot cap-coadă. Agramat incult.

| LissLiss a răspuns:

Da cine a zis ca romanii nu cred in sfarsitul lumii? laughing Daca mai sunt retardati dinastia atunci da e posibil laughing Da normal ca exista! Si doar prin faptul ca au creeat americanii 2012 sau alte filme legate de asta nu inseamna ca ei cred si noi nu.Sa fim seriosi,ce filme bune avem noi romanii? happy Deci nu te mai gandi ca americanii cred in sfarsitul lumii iar noi nu,eu personal chiar cred. Asta depinde de perspectiva fiecarei persoane, niciunde nu vor fi toti de aceeasi parere, asta e clar. Si aici depinde si in ce masura crede lumea in Dumnezeu sau nu.Va spun eu ca exista toate astea.mai mult decat ne.am astepta noi toti. happy

| Unudinmultime a răspuns:

American = naiv

Roman = intelijent