| anoniiim1807 a întrebat:

Trebuie sa fac la fizica un experiment despre electricitate.
Si nu am nici o idee ce as putea sa fac. Ceva cu bec...baterie si întrerupător sau nu stiu.
Aveți vreo idee sau tutoriale pe net?
Mulțumesc

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai este vorba sa faci un circuit cu un bec un intrerupator niste fire si o barerie de 4, 5v s-au 9v

| ovidiu123432 a răspuns:

Poti gasi pe Youtube tutoriale si explicate foarte bine cum se fac

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Ai putea sa faci un circuit electric dar nu au fost destul de explicita in ce ai zis circuotul sa aiba si intrerupator?