| LoveToHate a întrebat:

Un utilizator, de pe TPU, mi-a spus:"ca mamifer nu-mi trebuie minte si nici carte."Ce părere aveţi despre această afirmatie"filozofică"?

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Eu nu inteleg ce treaba are faptul de a avea par cu faptul de a nu avea minte/cultura. Citatul este scos din context.

| 4b a răspuns:

laughingutilizator suspendat pentru vesnicie...glumesc.
Iti trebuie si minte si cartewinking
Sanatate...

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Cred ca isi vorbea siesi si cand s-a spart oglinda in fata lui era TPU si ti-a scris

| RAY a răspuns:

Fiecare se baga in rahat cum poate

| Dandanache a răspuns:

Absolut corecta. E demisia lui din functia de OM.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se bazeaza pe instinct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaaii de mineeee.ce m-ati filozofat pacilisea.noroc ca intrai sa vad ce se mai discuta cacabd nu era religia, razboiul era aci.ia te uuiitaaa. waiting? m-ai dat pe goarna ai? rusine.doi oameni o vorba au.cand o stiu trei deja e barfa.ia ite si hadesul ma recunoscu din prima. drajii mei, eu ma mut la relijie ca filozofeala nu e pentru mamifere de tip mascul.salut si ne intalnim sa religiorizam impreuna.

| rocco09 a răspuns:

Poate ca voia sa iti spuna ca in calitate de ateu, umanul nu e cu nimic diferit de animal, sunt frati intr-o oarecare masura, sau in cea mai mare masura, ai vazut ce zicea ray, genetic ne asemanam izbitor ce mult cu maimutele! Si daca un mamifer nu citeste si nu are minte, nu e nici o tragedie sa nu citesti, sau sa nu ai minte

| Inferno a răspuns (pentru rocco09):

Ma indoiesc ca utilizatorul babaulica este ateul.
http://www.tpu.ro/......ina-2.html

| rocco09 a răspuns (pentru Inferno):

Poate a facut-o in mod ironic, folosind modul ei de-a gandi, nu stiu, oricum nici cine a pus intrebarea nu a dat nici un detaliu, mi-am dat si eu cu presupusul ca toata lumea

| EmmaShefferd a răspuns:

Poate voia sa zica faptul ca ai instincte :X

| BloodyBallad a răspuns:

Vrea să spună că scopul lui în viaţă e să aibă o cireadă de copii.

| copchiluCUîntrebăriDOI a răspuns:

E sansa lui de a deveni animal, fara constiinta, fara ratiune.