| Trex157et777 a întrebat:

Unde sunt iernile de alta data? De ce nu mai e asa frig iarna cum a fost acum 10-20 de ani? Zăpada aproape nu mai e deloc cel putin la mine?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se modifica clima de la contaminarea atmosferei

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poluarea si taierea padurilor va duce la incalzirea globala si de aici consecinte de neimaginat.

| RAY a răspuns:

Ce zapada ai vrea din moment ce este inca toamna, cat despre zapada la mine a fost destula iarna trecuta, toate la timpul lor, iarna vine astronomic vorbind pe data de 21 decembrie

| Celcestietot a răspuns:

Încălzirea globală este cauza!

| Frank51 a răspuns:

Nu e fiecare iarna la fel. Sunt perioade de ani sau zeci de ani in care iarna sau vara este diferita de cum o stiam. Nu este datorata incalzirii globale daca la asta te gandesti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Popularea si incalzirea globala.

| Miuletz a răspuns:

Vremea difera mereu, chiar si natural lucrurile se schimba in timp, pamantul are un ciclu in care odata la nu stiu cati ani (aici vorbind de milioane de ani) intra in "ice age", chestia asta se intampla pentru ca se schimba clima, si nu neaparat natural, ci pentru ca o influentam si noi (da, incalzirea globala este reala, de ce am ajuns sa avem tornade in Romania?) si aici nu ma refer la noi, oamenii de rand, ci la aia 5-10 oameni care detin nu stiu cate companii care polueaza incontinuu, caci in urma studiilor, chiar daca am recicla noi toti oamenii nici 5% nu s-ar reduce poluarea. Deci raspunsul? Oameni jegosi si lacomi care se gandesc doar la ei si la bani, si putin si ciclul natural al pamantului

| jaj a răspuns:

Exista decenii diferita cu anotimpuri care se schimba. Vremea se schimba mereu, chiar daca incalzirea globala exista sa stii ca nu se prea refera la cat de frig este iarna in anii astia daca la asta te referi, au fost multe evenimente in istorie legate de anotimpuri au fost ani in care nu a existat iarni si au fost ani in care nu au existat veri ca in 1816 dar cauza nu a fost naturala ci de la vulcanul Tambora, chiar unii considera ca anul 2018 sa considerat "anul fara toamna" poti citii o gramada de stiri despre chestia aia.