| razadeluna a întrebat:

Am inteles ca pana prin anii '80, mai toate iernile erau lungi si cu multa zapada, si era frig tot timpul, nu ca acum... o sa mai avem ierni ca atunci, sau cine stie?

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asa este, cand eram copil zapada era foarte mare. Dimineata parintii trebuiau sa se trezeasca devreme sa faca partie pana la scoala.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Si nu numai prin '80...Ci si cand eram eu destul de mare incat sa-mi amintesc iernile lungi, cu zapada pana la genunchii tatalui meu.Traiam o lume de poveste in satul meu natal, o lume de neuitat! Insa cum spune si "costymaximus", incalzirea globala ne ataca tot mai mult.Pa pa!

| costymaximus a răspuns:

Se tot vorbeste de schimbari climatice, este adevarat ca le simtim pe propria piele-vara caniculara si iarna blinda.Viitorul tinde spre acutizarea acestor fenomene, dar nu asa curind incit sa ne alarmam(poate nepotii nostri sa aiba de suferit)