| Silwian a întrebat:

Unde sunt iernile de altadata? Unde i zapada de altadata! Unde i viscolul..asta in caz ca stiti ce i acela un viscol!laughing unde sunt acele temperaturi de -15 20 de grade? : sad De ce nu ne mai i-a iarna prin surprindere? laughing

7 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Omul e o ființă dotata cu inteligenta, dar o inteligenta limitata. Rațiunea e pe locul 2. De aceea am avut războaie, inchiziție, sclavagism și asa mai departe. Omul acționează în baza programului primitiv de viețuitoare care strânge resurse, trăiește, se înmulțește și moare. Daca avea mai multa inteligenta și rațiune nu se înmulțea necontrolat, nu epuiza resursele Pământului, poluarea ar fi fost mai mica și omul ar fi trăit mai bine. O dovada a capacității limitate de înțelegere e credința în spirite, duhuri, zei, spiriduși, drăcușori și asa mai departe. Comportamentul omului e foarte apropiat de cel al viețuitoarelor lipsite de inteligenta și ca orice viețuitoare va exista atât timp cat condițiile de mediu ii vor fi prielnice. Omul daca putea sa facă mai mult, făcea mai mult.

| UnOmAnonim a răspuns (pentru halogen001):

Mare cunoscător a științei, dar nu esti în stare să realizezi că acum 1000 de ani erau alte mentalități, ca știința nu era asa dezvoltata, ca oamenii ca Voltaire încă nu s-au născut ca să lumineze oamenii.

| halogen001 a răspuns (pentru UnOmAnonim):

Mentalitatea primitiva e prezenta și astăzi happy

| CIaudiu a răspuns:

Doua cuvinte: incalzirea globala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzirea globala si Poluarea has joined the chat.

Răspuns utilizator avertizat
| mu1elgbtxxx a răspuns:

Din cauza incalzirii globale, a poluarii apelor si taierea copacilor