| OliviaLove a întrebat:

Unii zic ca sfarsitul lumii va fi pe 21 mai 2011, alti ca va fi in 4006, alti ca in 2114 si alti ca in 2012...si in trecut ziceau ca va fi in 2000. dar uite ca suntem vii! nu cred ca va veni sfarsitul lumii chiar maine. voi ce credeti?

12 răspunsuri:
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Doamne nu si tuu!
Doamne ce am facut sa merit astaa?

Okey revin la normal. Iti este ATA DE GREU sa verifici ce intrebari s-au mai pus in legatura cu ziua de maineee?
NU CRED ca va veni, deoare daca nici Iisus Hristos, nici Ingerii, nici nimeni in afara de Dumnezeu nu stie cand va fi sfarsitul lumii, de unde sa stie oamenii de randd?

| Bya132 a răspuns:

Se încurcă în minciuni.

| Camyyy_5609 a răspuns:

Poii.nici eu nu stiu ce sa mai crd asa a dat sh pe OTV ca e cutremur si nu a mai fostt darr sti km e vorba aiaa nu a fost o dataa nici a 2 oara da a 3a oaraa o fiii:d:X asa credd... sh acum astia vad ca sunt sinceri acum ca apocalipsa sh acum sa fiu sincera sh p mine ma bgt in sperietiibig grin:yawn:-s au pus si postere ca apocalipsa.dar km zic eu mereu ce o fi o fii. nimeni nu stie cand va fi apocalipsa decat dumnezeuu:X

| Dee0tzaA a răspuns:

Nimeni nu poate stii cand vine sfarsitul lumii, daca crezi in Dumnezeu, citeste Apocalipsa, ultima carte din Noul Testament, si iti vei da seama ca nu va fi cand vor zice savantii, ci cand vrea Dumnezeu.

| vaa a răspuns:

Raspunsul e simplu.
In Biblie scrie ca nimeni nu va stii cand va veni sfarsitul lumii.
Deci, ne va surprinde. Poate fi azi, sau poimaine.
In nici un caz maine, cand ne asteptam happy.
Sunt niste aberatii. au mai fost si o sa mai fie.
Noi hai sa ne traim viata >big grin

| Squmppaaaa a răspuns:

E o aberatie.nu crede asa cevaa.e o prostie, doar DUMNEZEU stie, nu un amarat ca ala care a zis tongue

| Altair92 a răspuns:

Stai linistita ca nu vine nici un sfarsit, cel putin nu acum. Si daca ar veni intr-adevar sfarsitul, lumea nu ar disparea cat ai bate din palme, cum zic astia. Sfarsitul se va manifesta intr-un timp mai indelungat, pe parcursul unor ani, sau chiar zeci de anitongue

| 12Afasa2 a răspuns:

Nu te mai gandi la astalaughing)... Oricum va fi pe la 4 dimineata.cum zic astia asa ca,.nu o sa vezi nimic pentru ca o sa dormiwave

| Smecherul_3765 a răspuns:

S-ar putea sa fie.S-ar putea intampla ceva cu timpul si spatiul. Exact cum are zice Stephen Hackings:Orice are un inceput, are si un sfarsit! Deci s-ar putea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa mai credthinking dumnezeu stie cand o sa fieoh go on:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te minti singura.stii bine ca va fi un sfarsit, da nu vrei sa iei parte la el.chestia e ca.nu te intreaba nimeni.se va trage cortina si gata.noaptea va cobora brusc pe ochisorii tai, si gata.ai pierit.

| MissCupcake_7313 a răspuns:

@vaa :de unde sti ca Dumnezeu nu folosea psihologia inversa?