| anonim_4396 a întrebat:

Va simtiti impliniti pe plan metafizic?

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Cam 85% da, restul 15%. mai e mult de lucrat.

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

In plan metafizic!?!? oleleeeee muica... adica sa ma simt implinit cu ceva care nu poate fi perceput de simturile mele!? Totusi am aceste impliniri cate-o data, cand ma imbat bine, ating starea de implinire metafizica depasind realitatea, ba mai mult de atat, ma transform din biped in patruped.laughing

HepHap
| HepHap a răspuns:

Haleu, 85%? Adicalea daca 100% e extazul mistic, nirvana sau tete-a-tete cu Sefu' cel Mare, 85% e barem o paranghelie cu ingerii si Sfanta Varvara. Io tot am zis ca romanii sunt un neam de prodigiosi in statistica si probabilitati matematice, dar inca metafizica in procente n-am aflat.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Stai flexat, Danut, Sefu' sigur are simtul umorului.

HepHap
| HepHap a răspuns:

@mihaibrasov

Stai domol, ai luat funda dupa ce ti-ai luat toata papara. Deci papara nu ai luat-o pentru funda, ci pentru raspuns. Sunt 85% sigur laughing

| mihaibrasov a răspuns:

Trebuie sa imi justific putin raspunsul, caci deh, ca la romani e aici. Va supara ca mi-a ales Kazimir raspunsul meu castigator oameni? happy Serios acum. Si eu mai fac misto-uri la raspunsuri (si inca multe), dar nu pentru ca am o problema cu unul care a luat si el o funda, ci doar asa, ca sa ma mai distrez.
Din punctul meu de vedere (si doar al meu, sau n-am nici dreptul la el?), ajungi la 100% cand reusesti sa aspiri cu sinceritate si inima deschisa catre Dumnezeu, si de aici ai toate raspunsurile. Mai am mult de lucrat, in sensul in care nu voi ajunge probabil (in decursul vietii) la 100%, dar ma simt eu pe la 85% (ca sa isi faca omul o idee.). Nu mai continui explicatia acestei cifre, dar mai fac o observatie (si daca vreti sa imi comentati, faceti-o cu mesaje private, ca aici nu cred ca am chef de discutii).
In general cand romanul nu prea intelege un lucru, dar are el asa un instinct ca nu e ok (esoteric, metafizic, masonerie.etc.) si nu vrea sa isi arate prostia (care de fapt ar fi sinceritate:"nu stiu nu ma bag") din necunoastere, isi arata prostia genetica. Nu stiu cati dintre cei care au raspuns au citit carti esoterice (cate am citit eu, nu ca as fi citit enorm de multe, dar totusi) si au accesat informatii pe care nu le gasesti 'pe net', ci se dau intre anumiti oameni. Nu stiu cati dintre voi ati avut 'privilegiul' sa primiti anumite documente si sa le cititi de la un om care iti spune : "in astral ne era scris sa discutam azi, stiai?". Chiar nu stiu cati, dar nu cred ca prea multi. Raspunsul meu e pe deplin justificat, dar, repet, cand nu cunoasteti, dati cu ciocanul, ca atata stiti. E o diferenta intre un misto subtil (@Tehnetiu) si prostie curata (@unbaiat care se crede prea elevat.). Si ma opresc.
@Kazimir. mersi ca i-ai ofticat p-astia.

| mihaibrasov a răspuns:

@unbaiat - avatarul tau spune totul si reflecta nivelul tau de gandire... ma opresc. (asa-i mai bine la romani, sa ma opresc.)

| Razvan a răspuns:

Ma simt perfect in pielea meawinking

| danut a răspuns:

"HepHap a răspuns: Haleu, 85%? Adicalea daca 100% e extazul mistic, nirvana sau tete-a-tete cu Sefu' cel Mare"
Si matale cu toporu, la asa intrebare, asa raspuns.

| Angel0 a răspuns:

Ti-am raspuns telepatic.
Vezi ca este codat cu chei de 256 de biti.
Nu vreau sa fie interceptat de alti metafizici impliniti.

| Dmonik a răspuns:

Monica - centrul universului, statut -nemuritoare. Implinita dincolo de procente!

| NickiMinaj a răspuns:

Maxim.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Eu mai ma gandesc daca am 10 min de pierdut ( m-am gandit, n-am! ) dar iti voi raspunde in doua.

Am dedus odata (cä cätelu´) meu e in calduri.Asa a fost.Metafizic,am ajuns la perceperea unui senzatii de maxima placere cand m-am asezat pe buda.
Bai, despre ce vorbim aici´sa? M-am pierdut. S-o luam de la capat...

| Pomar a răspuns:

Metafizica este o ramura a filozofiei care se ocupa cu raspunsul unor intrebari esentiale despre viata: Cine suntem? De unde venim? De ce suntem aici? Ce trebuie sa facem? Ce se intampla dupa moarte? etc... Deci explicam te rog si mie cum poate sa fie cineva implinit metafizic.
Este ceva de genu : "te simiti implinit din punct de vedere epistemologic?

| unbaiat a răspuns:

Fara suparare dar @Bent o zase pa sleau... Si da. o daaa laughing @mihaibrasov e implinit 85% laughing Incet, incet se ridica generatia inculta a jocului conquiztador.

| unbaiat a răspuns:

La categoria toti prostii intru si eu @kazimir? Ca as mai invata cate ceva nu de alta...

| unbaiat a răspuns:

Se zice ca cel mai de temut prost e ala cu carte dar eu as rectifica putin:cel mai odios prost e ala cu internet, ca deh asa e in 2010.Cine are stomacul tare sa intre pe blogul tau si va vedea ce inseamna sa fii un semidoct desavarsit.Doar rasfoindu-ti aberatiile mi-am dat seama ca ai ramas blocat cu gandirea undeva in jurul varstei de 13-14 ani.Stiu ca ai experienta de viata(si prostii imbatranesc)si ca vei racni din toti ranunchii:ba tu, ba tu esti! Ce este viata? Ce este moartea? Credeti ca e bine sa fac fapte bune sau rele? De ce exista durere pe lume? Vai ce destept sunt! O vai mi-e rau!(si aici imi dadui ochii peste cap)

| unbaiat a răspuns:

@mihaibrasov mai bine taceai malc.Ma acuzi pe mine de prostie? Tu chiar nu vezi ca nu stii pe ce lume te afli nici acum? Ce ironii sa fac cu tine daca tu ai neuronul cioplit cu barda? Nu vezi ca nu intelegi nimic din discutii? Si ca sa te simti tu special hai sa-ti dezvalui ceva:in astral era scris sa-ti transmit un mesaj-"amice esti idiot!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu esti in stare, fara Gugal, cu ali tali proprii si nevinovati cuvinti, sa-mi explici ce inseamna "metafizica", eu iti raspund la intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate nu trebuie sa dau raspunsuri la toti prostii care se cred a la Bent. ai multe de invatat tinere pana cand ajungi la varsta si experienta mea de viata. pana atunci iti recomand sa taci si sa te duci la rubrica dragoste si sex sa raspunzi la minore excitate si la pusti virgini care se masturbeaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bent ai scris prea mult si sincer n`am chef sa citesc atat. si nici la restul (nu toti) nu am avut timp sa ma uit. scrieti voi exteriorizand "desteptaciunea" care zaca in adancul creierului atrofiat al vostru ca vad ca va mananca undeva de la intrebarea mea.
pace si prosperitate, kazi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacum.stiu si o sa te bantui dupa ce fac saltul cel mare.nu ca m-as grabi... dar trebuie sa ma ocup cu ceva. daca plec neimplinit, ma mai implinesc acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaaai.greseala.nu-mi lua raspunsul in considerare.am uita ce am promis. ignora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@unbaiat te agiti degeaba ca un epileptic