| Originalone a întrebat:

Voi ce alegeti stiinta(ca sa nu zic ateism) sau Dumnezeu?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este cea mai inteligenta fiinta.,, ca să cunoască taina lui Dumnezeu Tatăl, adică pe Hristos,
în care sunt ascunse toate comorile înţelepciunii şi ale ştiinţei.''

| Bullweif a răspuns (pentru EmaS):

Nu e fiinta.fiinta implica ceva material...pe cand in cazul asta.de fapthappy citeste Ioan 4:24. Documenteaza`te din cartea atat de draga tie Ema, decat sa vii cu poezii ascultate prin alte parti. happy

| EmaS a răspuns (pentru Bullweif):

In dex:A FIINȚÁ ~éz intranz. A se afla în realitate; a avea ființă; a fi; a exista. Bine, pot sa spun cea mai inteligenta, superioara persoana.

| Bullweif a răspuns (pentru EmaS):

Nu inchide infinitul in niste limite happy te rog eu... tine minte ca preotii evrei isi ascundeau pielea mainilor si a fetei cand rosteau Numele Lui. De acolo hainele atat de largi...

| shadovv a răspuns:

Stiinta nu este sinonim cu ateism. Ateismul e o prostie. Stiinta este puterea ratiunii noastre de a extrage din simple notiuni empirice lucruri abstracte iar Dumnezeu este cel care a creat totul. El te a creat, El ma creat si El a creat universul si El a creat legile pe care se bazeaza universul. Stiinta e creata de Dumnezeu si revelata omului tot de El.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Dumnezeu.
imi place sa cred ca nu suntem un accident in evolutia universului,imi place sa am la cine sa ma rog cand am nevoie sau pe cineva pe care sa dau vina cand mi se intampla ceva mai rau.

si in plus:daca crezi in Dumnezeu,si nu exista,nu pierzi nimic. daca nu crezi,si exista, pierzi infinit.
yup, sunt aiurea motivele.

| Bullweif a răspuns:

Se completeaza reciprochappy si merg mana in mana. Sunt doua concepte diferite doar pentru ignorantii de mana a doua cum esti tuhappy Intreaba oamenii de varf din fiecare parte si au sa iti raspunda ca merg perfect mana in mana.

| Originalone explică (pentru Bullweif):

Nu-s ignorant, doar ca nu cred in supranatural.

| Bullweif a răspuns (pentru Originalone):

Drace nu erai tu ala care era Martor ieri? cum nu crezi in supranatural?

Răspuns utilizator avertizat
| Originalone explică (pentru Bullweif):

Chiar crezi ca sunt unul de acela,glumeam.
Am prieteni de aia, mau chemat la ei, dar decat sa fiu un om fals n-are rost sa ii aburesc.
Mai dau pe la ei pe la biserica cand ma mai invita astia.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru lolosaurus):

Lasă măi, aberațiile merg mână în mână cu religia, și tot e ceva.

| Rapplex a răspuns (pentru Bullweif):

Stiinta=relatari sustinute cu dovezi, Dumnezeu=ceva in care crezi fiindca asa trebuie...Acum vine intrebarea:Care e mai rational?

| spike625 a răspuns:

Dumnezeu
si apropo nu e o fiinta ci e ceva ce ne face universul sa functioneze, de o putere nemarginita, o energie care ar trebui sa ne uneasca(crede si nu cerceta)

| Rapplex a răspuns (pentru spike625):

Tu ar trebui sa fi arestat pentru instigare la prostie prin "crede si nu cerceta"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu,intre tatal tau si un zvon ca ai fi al altuia? ce ai alege? fiindca paternitatea intotdeauna e indoielnica,mai ales acum cand se propovaduieste peste tot,sexul oral, anal, virginitatea ca fiind ceva rusinos si curvia ridicata la loc de cinste reprezentand suprema libertate?