| LittleLady a întrebat:

Voi ce credeti,exista limite?(din toate punctele de vedere discutand)
Adica,exista limite in a crea, in a evolua, in a cunoaste...sau totul se rezuma doar la a vrea? Citeam mai devreme ca IO-ul uman da roade daca este exploatat cat mai mult posibil, nu doar daca exista. Deci asta ar spune ca nu, nu exista limite? Dar de fapt ce inseamna "limita":punct unde ne oprim de buna voie sau pinct unde nu mai putem continua chiar daca am vrea?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant limite de capacitati, efort fizic si multe altele poate doar universul este nelimitat sau prostia omeneasca care nu se termina niciodata, tehnologia.

| Inferno a răspuns:

Fie nu ai citit bine, fie ce ai citit era o porcarie, IQ fluctueaza pana la varste de 12-13 ani, in functie de mai multe variabile, printre care si educatia.
Poate ca nimeni nu are limite atunci cand vine vorba de taiat lemne, de carat bolovani sau alte lucruri grosolane, cu putina munca se poate rezolva.

| Miauti a răspuns:

Eu merg pe premiza "Totul e posibil."

| ErrorFound a răspuns:

Limitele sunt puse de imaginatie si cunostintele detinute. De aceea mintea poate face multe si in absenta minimului necesar.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,stii si tu, the sky is the limitwinking. Probabil exista o limita in toate, mai putin in arta creatiei.Pentru un poet, scriitor ori pictor, limita este un termen ce inca nu si-a facut aparitia in DEX.Tocmai de aceea este bine sa stii cand sa te opresti din a mai face un anumit lucru,pentru a nu considera ca ai o imaginatie si o inteligenta intangibile iar efectele sa fie unele neasteptate, insa, in acelasi timp, e bine sa crezi ca limita este doar un termen, un cuvant ce deocamdata este cunoscut insa nu experimentat.Limita inseamna"punct. unde nu mai poti continua un anumit lucru"winking.Pa-pa!

| Mădălllinna a răspuns:

Pentru majoritatea oamenilor, cerul înseamnă limita. Pentru aceia care iubesc aviaţia, cerul înseamnă acasă.
Unii trăiesc la limita sărăciei, alţii la limita bogăţiei. Oamenii ăştia nu mai au nici o limită!

| Stefi21 a răspuns:

Din punct de vedere fizic tot timpul vor exista limite.

| vasic a răspuns:

Bea 3 beri si limita va fi ceva relativ.

| RanyaRa a răspuns:

O intrebare foarte profunda, draga mea.
Din punctul meu de vedere, limitele nu exista cu adevarat pentru un om care are ambitia de a persevera mereul. Ele apar cand gandirea unui om e ingradita de: prejudecati, descurajarea primita din partea altor oameni, teama de necunoscut sau comoditate.

happy Sper ca ti-am fost de ajutor.