| gabyela a întrebat:

am o intrebare ce ma macina confused
Cand ne-a intrebat la scoala daca vrem sa ne facem vaccinul impotriva cancerului de col uterin nici o fata din clasa nu si l-a facut si cand a aflat profa de religie le-a felicitat happy, am intrebat-o de ce confused si nu le-a raspuns happy, oare de ce le-a felicitat profa de religie ca nu si-au facut vaccinul confused?

5 răspunsuri:
| Yana a răspuns:

Acel vaccin nu era testat. De aia. SI pe noi ne-au intrebat si nu a vrut nimeni. Nu cred ca este cineva care sa vrea sa se faca teste pe corpul / viata sa. Le-a felicitat pentru ca au avut de luat o decizie grea si s-au descurcat foarte bine.

Yana.

| unione a răspuns:

Probabil face parte din acel grup de persoane care considera acest vaccin nociv...

| Anduciu a răspuns:

Pff... Din scoala mea, dintre toate fetele din clasele a 6-a si a 7-a, numai 5 au facut vaccinul.Eu ma numar printre acele fete, deoarece l-am facut la recomandarea medicului si nu dupa gura lumii. Dar fiecare are dreptul la opinie si nu judec parerile altora.
In legatura cu profesoara de religie, probabil nu considera vaccinul eficient, poate nu s-a informat sufucient in legatura cu el.

| minu a răspuns:

Dracu stie. O zi buna!

| angelofyou a răspuns:

Am auzit si eu ca vacninul nu este testat si nici la mine nici fata din clasa nu sia facut vacniul.
ba chiar la mine la scala a fost o sedinta din cauza acelui vaccin.
acum fiecare cu parerea lui.