| koool a întrebat:

Voi credeti in sfarsitul lumii?

Imi zicea un prieten ca daca trecem de 2012 cu bine, vor fi cutremure mari, apa multa...

Si ca cica romania o sa fie singura care o sa scape ca are ceva sfinti in munti...

Voi credeti, cu apocalipsa si toate astea?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Hai sa fim seriosi. Terminati odata cu aberatiile astea. Am impresia ca va place sa creati probleme si agitatie acolo unde nu este cazul. Incepeti sa deveniti penibili, pe cuvant.
Si in anul 2000 s-a prezis sfarsitul, dar nu a venit. S-au urcat ignorantii in haine albe pe blocuri si asteptau sfarsitul, dar fara succes. Vom trai cat vrea Dumnezeu. Nu mai umblati cu astfel de plasmuiri si traiti clipa.

22 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cred doar ca sfarsitul lumii va exista dar nu stie nimeni cand exact cum se zice si in Sf.Scriptura.E clar ca orice inceput are si sfarsit dar nu are o data anume.Numai Tatal precum zice si in Sf.Scriptura stie cand va veni.Noi,niste oameni, nu avem de unde sa stim cand ne va fi moartea si cand se va petrece un eveniment atat de semnficativ pentru ca suntem, doar, oameni.

| cristi202 a răspuns:

Povesti spuse si cu ani in urma. Cred ca numai in ultimul secol a tot "venit" sfirsitul de vreo 5 sau 6 ori...
Daca Romania avea ceva sfinti in munti, oare logica nu te indemna sa crezi ca nici macar o inundatie mai serioasa nu ar fi fost, dar mai un cataclism serios? Oare acei sfinti nu ar fi stiut sa mijloceasca la Dumnezeu pentru ca sa nu fie inundatiile care au fost?

| mihaibrasov a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii, ci schimbarea lumii asa cum o stim. Unii vor trece prin aceasta schimbare usor, altii mai greu. Iar calendarul mayas se termina in noiembrie 2011, dar asta e alta poveste...

| carpediem a răspuns:

Da romanii scapa pentru ca sunt atat de incuiati si ignoranti incat nici nu stiu de inceput darmite de sfarsit, oricum ce conteaza...

| GyeBaek a răspuns:

Basescu se teamea doar de luna decembrie acum ca e presedinte il doare in cot de 2012.

| Laura a răspuns:

*Si eu care ma credeam pe mine naiva laughing*
helau, intrebarea asta exista de mii de ori pe internet. Dar ca sa iti raspund...
Wtf? Cum sa vina? A zis un destept ca o sa vina si acum il crede toata planeta. Nice

| ΔH a răspuns:

Permite-mi sa rad cu lacrimi de faza cu sfintii rolling on the floor))))

| Iulică_3456 a răspuns:

Dohohoho.Esti un baiat tare amuzant dar data viitoare cand postezi in categoria asta vino cu o intrebare adevarata

| mistikk a răspuns:

De fapt se refera la profetia maya se spune ca in 2012 va fi sfarsitul lumii dupa calendarul maias nu stiu ...eu nu cred

| kiddutssa a răspuns:

Si eu care credeam ca o sa scapam deoarece Base a fo marinellaughing sau ca vom fi singurii care nu vom supravietuii pentru ca suntem cei mai inapoiati...pfff...

| kiddutssa a răspuns:

Pentru mihai din brasovhappy calendarul mayas se finalizeaza in 21 decembrie 2012, daca tot esti din bv te scot si la o bere sa te conving de asta:-p

| sinblade27 a răspuns:

Nu te astepta la sfarsitul lumii ca intrerupatorul la un bec. nu functioneaza asa decat in cazul unui impact major. crezi ca dinozauri au murit din cauza impactului. nu au murit de foame din cauza erei glaciare care a urmat. efectele incalzirii globale si a distantarii lunii de paman se simt si acum, in 60 de ani uraganele s-au intensificat cam de vreo 4 ori cutremurele de vreo 10 ori temereratile pe glob si fenomenele atmosferice au luat-o razna. Dar asta nu inseamna ca nu o sa mai traim din cauza lor. si iti garantez eu. la ce temperaturi si vreme haotica am avut in vara asta nu cred ca romanii sunt exceptia de la regula

| Alexandra_7361 a răspuns:

Da, hai sa ne omoram cu totii ca sa nu murim in 2012 : |
De unde sa stim noi cand o sa vina sfarsitul lumii? Asta e numai o tampenie... pe care unii o si cred...

Si in legatura cu chestia ca Romania va ramane si bla bla.Acum ceva timp a sunat o bunica la radio ca sa zica de chestia asta. Pe ea sa zicem sa o inteleg, dar pe tine? Nu mai crede in toate prostiile; ))

| Toxic a răspuns:

Nu. Tin minte ca sin in 2000 trebuia sa fie apocalipsa nu?laughing Asa imi ziceau multi prin `99 ca vai ca vine si ca bla bla bla chatterbox pe urma imi spusese cineva ca-n 2006. Fiecare cu parerile lui eu unul nu cred in asa ceva!

| `KiddO` a răspuns:

Hahah, faza cu sfintii e aiurea! Odata... o sa fie sfarsitu lumii, dar nu cred ca curand. Intai ne pedepsestehee hee (inundatii, incendii etc.)

| andr33a_5009 a răspuns:

Nu cred in sfarsitul lumii

| Lola_6438 a răspuns:

Nu cred nimic din astea, si nici nu vreau sa cred. Pentru cei care si-au pierdut casele sau rude innecate prin Moldova/Delta (cu inundatiile) e deja apocalipsa. O inundatie sau un cutremur mai mare nu se numeste oricum, apocalipsa. Orisicum, speram ca va fi bineee, nu? :d

| nighter a răspuns:

Cum naiba sa aiba sfinti in munti?rolling on the floor Or fi vreo specie aparte?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. frate ce nu intelegi... daca peste 2 ore zice un nebun de savant ca in 2015 o sa fie iar apocalipsa...prostii, numai Dumezeu hotaraste ce face cu lume big grin el este atotputernicul si ne poate controla ca pe niste papusi. Dar sa revenim la subiect, din cate cred eu nebunii astia de savanti vor sa aduca sfarsitul lumii, nai vazut chestia care au vrut sa o faca in Elvetia cu accleratorul de particule, prostii peste prostii. ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfintii aia actioneaza doar in 2012?rolling on the floor Pfff, ce sfinti... Acum de ce nu ajuta ROMania?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste apocalipsa din biblie, e ultima carte si vei vedea semnele premergatoare sfarsitului lumii. dar trebuie sa o intelegi.vei crede sau nu. dupa cum vei vrea, sau vei pricepe.

| ducu1991 a răspuns:

2012 SFARSITUL LUMII este vorba de calendarul mayas care se termina si ca va cobora zeul mayas pe pamant atat singura grija de care sa fim ingrijorati este in 2013 cand furtunile solare vor ajunge la maxim din puterea lor si ar putea distruge toate comunicatile satelitii si ar ramane orase intregi fara curent electric