| kitty9939 a întrebat:

Voi credeti in vampiri? Sau va pasioneaza subiectul? Eu nu cred dar vreau sa vad si alte pareri si argumente.
P. S.: dau fundita la cel mai bine argumentat raspuns(care sa aiba si logica)

Răspuns Câştigător
| Katia_1778 a răspuns:

Mă pasionează subiectul, dar nu cred că există. Oricum, nu în felul în care sunt descrişi în cărţi şi filme. Însă fiecare legendă şi mit a pornit de la un adevăr, deci probabil au existat cândva, însă cred că total diferiţi faţă de cum ni-i imaginăm noi. Şi dacă chiar au existat, acum nu cred că "se mai fabrică".happy
Cred în vampirii energetici.

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Eu as vrea sa cred, in "vampirite", care sug sange...

| FucktheSystem a răspuns:

Nu cred si nici nu ma pasioneaza.

| ania a răspuns:

Cred ca exista fiinte angelice dar se demonice care pot lua diferite infatisari si care pot chinui oamenii si carora oamenii le dau diferite denumiri. Nu ma pasioneaza subiectul, dar cred ca pentru sufletul fiecarui om se da o batalie si cel rau incearca sub diferite forme sa minta si sa insele, sa infricoseze.

| AG a răspuns:

Nu cred, dar ma pasioneaza subiectul. Nu cred pentru ca mi se pare absurd sa crezi in asa ceva. Insa e un subiect interesant. Multi oameni sunt interesati de nemurire, etc. Dar de aici pana a ajunge un obsedat, sau mai rau: un criminal care bea sange, e drum lung.

| Beatrice_5910 a răspuns:

Nu m-am gandit niciodata ca ar putea exista laughing. Ma pasioneaza cartile cu vampiri in special romantismul care ii descris intre barbatul si femeia vampir.

| danypoli95 a răspuns:

Nu cred pentru ca stiu ca nu exista...

| CartideCitit a răspuns:

Citeste niste carti cu vampiri si fa-ti o parere. Ai aici recenzii : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Vampiri. Recomandare ar fi "Colectionarul de istorie" : http://www.cartidecitit.ro/......a-recenzie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici sa nu crezi.Vampirii sint o inventie a omului,la indemnul satanei,cu scopul vadit,de asi arata puterea, de a ne speria(pe cine poate), pentru a ne indeparta de credinta.Numai bine.PASTE FERICIT.