| MariusNWM a întrebat:

Voi cum vedeti moartea?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nea scheletu cu coasa sau lumina dumnezeiasca sa vedem cine ma trage in sus

| Ofiintă a răspuns:

Nu prea o vad, o intuiesc. Dificil de definit, mereu ma intrebam ce simt persoanele care au decedat, insa eu nu voiam sa aflu prea repede, nici macar in acest moment. Totusi, pentru ca sa-ti ofer un raspuns, banuiesc ca prin incetarea functionarii organelor corpului uman, acesta simte o pierdere a energiei si totodata o epuizare sau o stare de relaxare. Cringe!

| Raven a răspuns:

Inevitabilă

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Odihnă totală. De aia e bine ca acum, să fii cât mai energic. tongue

| SilentRain a răspuns:

Game over

| Sn4k3 a răspuns:

Ca pe ceva ce reprezintă încetarea proceselor vitale la nivelul țesuturilor și organelor, stare în care sistemul nervos central prezintă leziuni ireversibile și reanimarea nu mai este posibilă, astfel că survine decesul, ca sfârșit al vieții, sau încetarea tuturor funcțiilor vitale.

| Bizon95 a răspuns:

Moartea e doar inceputul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Da,incepi sa putrezesti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ca o provocare si sa stii ca nu dureaza mult in cateva secunde esti aranjat asta la puscarie dar in cazul in care esti imobilizat la pat si suferi de o anumita boala o sa te cam chinui vreo 2-5 ani maxim pana crapi iar in cazul unui accident de masina cred ca in 60 de secunde esti gata, cam asa stau lucruriile cu moartea.

| RobertMoon a răspuns:

Întuneric și cam atât...sau probabil nici macar.

| CleanHeart a răspuns:

Închid ochii și gata
Probabil o sa mă duc in rai că n.am fost fată rea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu infrared.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este la fel ca atunci inainte de nastere, adica nimic.Viata doar intrerupe putin moartea.
Hai sa iti dau si un citat care mie mi-a placut.
"Moartea a creeat viata pentru a o ucide".

| brokxy a răspuns:

Ugh Moartea e doar un proces prin care sufletul corpul astral se desprinde de corpul fizic total. Multi care au fost pe pragul mortii au afirmat ca au vazut o lumina alba si simteau cum plutesc in aer, o stare de bucurie totala, rudele dupa care au simtit cum ii trage ceva inapoi, doctorul le facea resuscitare sa se porneasca inima inapoi.

| Swetlly122 a răspuns:

Îmbrăcată în negru și cu o coasă la spate happy

| Aube a răspuns:

Eliberare.

| mngzx a răspuns:

Vise incontinuu happy

| IngerasulMicut a răspuns:

Trecerea la viata cea adevarata sau iad