| Fallen1Angel a întrebat:

Ce credeti ca se intampla dupa moarte? si cum vedeti voi moartea?

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Moartea ma sperie, pentru ca doar sper ca exista ceva dupa ea, nu si cred sad.

| VacaVacuta a răspuns:

Eu cred ca vom ajunge intr-o lume mai buna. In care oamenii sa se iubeasca si sa se ajute. Moartea este ceva real. Moartea face parte din viata. Nu moartea ar trebui sa ne sperie, ci vesnicia ei. Dupa moarte vom fi socotiti dupa faptele bune, si nu dupa bogatie, cum se face acum. Eu vad moartea oarecum, ca un bine, pentru ca dupa ce vom muri, vom vedea lumea cea buna, frumusetea si bogatia sufletului. Nu vom mai vedea, auzi si simti raul. Niciodata. Dupa ce vom muri. Asta e parerea mea. Parerea unui om simplu.

| Lu4ifer a răspuns:

Viata este inceputul mortii adica judecatii dupa ce esti judecat de cineva mai presus se hotaraste unde iti vei petrece tot restul vietii adevarate, aceasta viata e data doar pentru a putea face judecata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata dincolo de moarte? Asta am auzit, nu stiu cat de adevarat estehee hee. Moartea poate avea mai multe semnificatii, difera de la persoana la persoana.Pentru unii poate sa fie eliberare pentru altii o chestie obisnuita.Cine stie cu exactitate?
Difera de la om la omhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca murim? asta e! am auzit ca atunci cand mori treci printr-un labirint...acuma nu stiu daca e adevarat.

| claudiuxs a răspuns:

Pai dupa ce mori urci o scara catre Rai si demonii de trag in jos; eu o vad ca inceputul unei noi vieti, ceva la care trebuie sa te gandesti