| Frank51 a întrebat:

Cum vedeti voi moartea? sincer.

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ca pe inevitabilul, care nu merită un stres inutil.

| AvalohAlyn a răspuns:

Intrarea intr-o alta dimensiune, intr-un alt Univers nefizic, despartirea sufletului de trup, continuarea vietii in vesnicie, eternitate...aflarea Adevarului ...pana la urma nimeni nu stie cu exactitate ce va fi dupa moarte, dar o sa stim cu siguranta toti atunci cand murim
Eu vad moartea ca pe o schimbare..ca pe o trecere in alta lume, poate ma insel, poate nu, stiu ca viata asta e doar un test.

| Frank51 explică (pentru AvalohAlyn):

Asta sper si eu, ca viata sa fie doar un vis, si moartea de fapt sa ne trezeasca la realitate, daca ma intelegi.

| RAY a răspuns:

Eu vad moartea ca pe ceva care imi da curaj sa merg inainte, de cate ori trec pe langa un cimitir imi incarc bateriile, e greu de inteles gandirea mea, dar moartea isi poate fi si prieten si dusman

| NOname a răspuns (pentru RAY):

Aici îţi dau dreptate.

| Frank51 explică (pentru RAY):

Total de acord.

| neutrino a răspuns:

O vad ca pe o normalitate si "o inteleg" atunci cand vine la timpul potrivit.

| Frank51 explică (pentru neutrino):

Eu nu o vad ca pe o normalitate, ci din potriva. Si nu o inteleg deloc.

| neutrino a răspuns (pentru Frank51):

M-am intalnit odata cu ea si de atunci am inteles ca face parte din viata.

| Frank51 explică (pentru neutrino):

Cum adica?laughing

| Drimmero a răspuns:

O neputinta de-a noastra inevitabila care se lasa cu despartirea sufletului de corp. Dar intrebarea care ne pune pe ganduri este, ce se intampla cu adevarat cu noi dupa ce dam ortul popii.

| T0T a răspuns:

Nu o pot vedea, dar există riscul ca atunci când voi avea șansa să o fac să nu mai fiu capabil de asta.

| Frank51 explică (pentru T0T):

Trist dar adevarat...

| J0B0MAT a răspuns:

Deocamdata nu o vad.

| Suck a răspuns:

Moartea? Sfărştul unei vieți inutile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca pe ceva firesc.
Nu e mare lucru, nu înţeleg frica oamenilor de moarte.

| Porcusorul a răspuns:

Finalul absolut unde nu este intristare si nici suspin; pentru ca nu exista nimic.

| liviu890 a răspuns:

Ca pe un somn.

| Stormtrooper a răspuns:

Somnul de veci. Simplu.

| AbigailCiobotaru a răspuns:

Pentru mine moartea este un sfarsit inevitabil, doar o solutie permanenta a unor probleme temporare.

| R032 a răspuns:

Uitare.