| Giinger a întrebat:

Va e frica de moarte? Cum vedeti voi moartea?happy

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate fi un eveniment tragic sau poate fi o eliberare. Depinde cum o privești.

La cât de des m-a vizitat, am învățat s-o accept. Însă are prostul obicei să-i ia mereu pe cei mai dragi, ceea ce tot nu pot să-i iert.

caramela
| caramela a răspuns:

Da, am capatat o frica, de 11 ani de cand ma confrunt cu boala mea, am tot trecut pe langa "ea" de fapt nu de moarte imi e frica, pentru ca suntem datori cu o moarte, dar faptul ca ma ma chinui, si sufera si cei din jurul meu, asta ma sperie cel mai mult.straight face as vedea-o ca pe un somn, din care sa nu te mai trezesti asa ar fi cel mai simplu, dar pacatele trebuie sa le tragem aici pe Pamant.

| AdeeXd a răspuns:

O dne ce intrebari cripy...

| Anddreee a răspuns:

Nu, nu imi este frica de moarte, ci de felul in care va fi. Daca va fi sa mor, sa fie rapid, fara durere. Ca in rest, ajungi sus si stie Domnul ce sa faca cu tine.

| BeetleJuice a răspuns:

Eu vad moartea ca sfarsitul "filmului" sau un somn indelungat depinde cum o vede fiecare

| maddog95 a răspuns:

Pai fiindca is crestin nu miefrica de moarte fiindca la noi moartea inseamna o mantuire de la tumultul vietii deci nu pot spune ca o astept dar nici ca mi-e frica de ea... trebuie doar sa ai credinta

| Joker1958 a răspuns:

Oarecum dar daca mi'ar fi nu as traii viata cum trebuie deoarece stau sa ma gandesc la prostii trebuie sa ai grija de tine si sa ai credintawinking

| sashka a răspuns:

Da mi-e frica, moartea o vad un subiect prin care omul nu mai poate respira, si adjectivele sale nul poate scapa de la asa o situatie

| gionel a răspuns:

Un somn dulce...big grin