| anonim_4396 a întrebat:

Voi după ce motto vă ghidați în viață?
Eu după acesta: "Dumnezeu înainte de toți și de toate!"

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Uită de tine, fii lângă Dumnezeu mai presus de orice, și să fii om.

| cristi202 a răspuns (pentru SingleForOne):

Frumos... Dacă ar fi sa fie pe aici la calificative "frumos" sau "interesant", ți l-as fi dăruit cu toată inima.

23 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Sa cunoastem, sa cautam sa cunoaștem pe Domnul. Căci El se ivește ca zorile dimineții, si va veni la noi ca o ploaie, ca ploaia de primăvară care uda pamintul." Osea 6:3
Cred ca versetul acesta exprima cel mai bine ceea ce ar fi motto-ul vieții mele.

| Simpatic a răspuns:

Eu am un mottou personal " Am tot ce imi doresc, dar nu pot sa zambesc"

| corbulalbrosu a răspuns:

Stiinta + tehnologie = progres.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te ghidezi prost. Care Dumnezeu? Cel din Vechiul sau cel din Noul Testament? Dar dacă Isus a greșit și toți cei care s-au luat după el, la fel?

| mastadont a răspuns:

Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face, ăsta-i motoul meu în acest moment.

| Panamax a răspuns:

Traieste prezentul.

| Invictusman a răspuns:

Și eu, decât sa cred in oameni care sunt niște ipocriți mai bine cred în Dumnezeu.

| Invictusman a răspuns:

" cand spui adevărul nu trebuie sa minți "

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

"Onoarea mea este loialitatea" Sloganul trupelor SS care mi se potrivește ca turnat și după care ma bazez în viata. Orice lucru se poate rezolva atata timp cât se vrea cu adevărat și nu se pleacă de lângă persoana respectiva. Loialitate totala pana în ultimul moment

| sabin89 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Dacă ai fi trăit pe vremea lui Hitler, i-ai fi fost loial până la moarte? Întreb şi eu.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru sabin89):

Și normal. De mic am fost asa fără influente din exterior sau sa îmi bage cineva în cap nazismul

| Mirel4412 a răspuns:

"Iubeste si iarta pe toata lumea", definitia lui Dumnezeu daca e s-o iei asa.

| GPA a răspuns:

Care Dumnezeu? A mai întrebat cineva, dar eu vorbesc la modul serios.

Personal, nu mă ghidez după un motto în viață, fac ceea ce trebuie făcut de pe o zi pe alta, fie că e job, fie că sunt atribuții zilnice.

| Meme10Meme a răspuns:

Mottoul meu? Mottourile nu sunt bune de nimic. Eu merg pe principii si gata

| anonim_4396 explică (pentru Meme10Meme):

Și pentru mine motto-ul personal este tot un principiu.

| Meme10Meme a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar eu nu folosesc motto-uri. Am principii si atat. Daca ar fi sa am un motto, acela ar fi "Pentru tara mori" ori "Mai bine singur decat cu niste "prieteni" care m-ar trada"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motto-ul meu este: "Gusticel inainte de toti si de toate!"

| blairelovesmusic a răspuns:

Never give up.

| rapandula a răspuns:

#realism
Simplu si elegant care arata pe ce ar trebui sa se bazeze totul.

| FantasyBoy a răspuns:

Nimic inainte de toti si toate?! Straniu...
Eu ma bazez pe "Traieste si lasa si pe altii sa traiasca".

| Monst a răspuns:

Cântecul este modul prin care dăruim oamenilor tot ce avem mai bun şi mai frumos în noi.

| Killer1235 a răspuns:

"Nu exista zile proaste, exista doar zile fara shaorma"