| Originalone a întrebat:

Voi reusiti sa intelegeti femeia, diferenta dintre ea si barbat este de la cer la pamant?
Ce sfaturi mi-ati da, adica ce greseli sa nu fac cand vorbesc cu o fata.
Ce anume nu se accepta la o relatie de prietenie etc.
Id de mes never. lose0 care vrea sa ma lamureasca.

Răspuns Câştigător
| SENEX a răspuns:

Nu te increde in spusele ei. E nascuta diplomata, sa minta, sa insele si sa se joace cu papusi ce se numesc barbati (naivi)
Ce nu se accepta la o relatie; este sa fii,, ghiolban,, cu fetele, desi stii ca le face placere sa se joace cu barbatii, dand fantezie vietii.

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ce se accepta sau nu, se decide intre voi doi. Altii accepta sa se tachineze reciproc, altii nu. Deci, o sa vezi tu cum sta treaba si actionezi in functie de ea. Eu nu-mi doresc sa inteleg femeia, mai-nainte-mi doresc s-o cunosc. Ce greseli sa nu faci cand comunici cu o fata? Incearca sa nu fi badaran, incearca sa fii dragut (in orice ai face sau spune).

| FucktheSystem a răspuns:

Sincer nu cerd că poate să-ți dea cineva o regulă generală cum să te comporți cu o fată pentru că și fetele le rândul lor sunt foarte diferite între ele, pe unele le deranjează anumite chestii pe altele nu.
Deci amis implu ar fi să deduci singur ce trebuie să faci de la persoană al persoană indiferent de sex.
Uite spre exemplu ce a zis @DiamondFlaviaa: „Cand e furioasa: spune`i ca e draguta!". Dacă atunci când sunt nervoasă s-ar trezii să-mi spună cineva că-s drăguță m-aș enerva dublul.

| iEmonel a răspuns:

In primul rand sa nu o minti. Indiferent daca o faci spre binele ei. In al doilea rand sa nu o jignesti indiferent de ce iti face sau spune.
Spune-i cat mai des ca o iubesti si imbratiseaz-o de cat mai multe ori. Fa-o sa se simte in siguranta cu tine.
Cam astea ar fi in mare cele mai esentiale lucruri.

| hellen32 a răspuns:

Diferenta dinrtre femeie si barbat este...fizica, intelegi
exista femei proaste si profitoare asa cum exista barbati prosti si profitori, dar exista si nfemei sincere, profunde si intelepte asa ca nu poti generaliza. Nu poti intreba ce poti face cu o femeie ca sa te agreeze, depinde de femeie, daca merita bate-o!

| DiamondFlaviaa a răspuns:

♥ Cand ea e furioasa si pleaca: du`te dupa ea!
♥ Cand se uita atent la buzele tale: doar sarut`o!
♥ Cand te respinge: tine`o in brate si nu`i mai da drumul!
♥ Cand te jigneste: sarut`o si zi`i ca o iubesti!
... ♥ Cand e furioasa: spune`i ca e draguta!
♥ Cand e tacuta: intreab`o ce are!
♥ Cand te ignora: atrage`i atentia!
♥ Cand iti arata partea negativa: spune`i ca e frumoasa!
♥ Cand incepe sa planga: imbratiseaz`o!
♥ Cand isi pune capul pe umarul tau: apleaca`te si sarut`o!
♥ Cand ea iti spune ca ii placi: ea vrea de fapt sa-ti zica mai multe decat poti tu intelege!
♥ Cand iti zice un secret: pastreaza`l!
♥ Cand se uita in ochii tai: o doare sufletul!
♥ Cand iti zice ca totul s`a sfarsit: ea inca mai vrea ceva de la tine! fii atent la toate aceste aspecte, si fii alaturi de ea la orice ora din zi sau noapte cand are nevoie de tine! Funda?batting eyelashes