| GulDan a întrebat:

Ziceti-mi diferente intre femeie si barbat (in afara de diferente fizice ca oricine ar sti)gen de comportament, de gandire, etc..Mersi!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stiintific nu s-a dovedit ca ar fi diferente intre noi si ele ne dorim cam la fel, am citit o carte 'Bărbaţii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus o data dar nu ma convins deloc
femeile vorbesc mai mult?
nu am vazut barbati care vb si mai mult asta tine de fiecare in parte
si multe alte lucruri

| Wøodenpints a răspuns:

Un bărbat își poate scrie numele cu pișat în zăpadă.

| Menocide a răspuns (pentru Wøodenpints):

Şi o femelă poate. Mai greu şi mai indescifrabil, da' poate.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Menocide):

Ai întâlnit tu așa ceva?

| Menocide a răspuns (pentru Wøodenpints):

Am făcut un exerciţiu de imaginaţie. Dacă aş ţine picioarele într-un unghi de aproximativ 40 de grade şi aş putea să mă mişc fără să cad cu curu-n zăpadă, cred că aş putea să-mi scriu numele. O să încerc la iarnă.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Menocide):

Partea nasoală ar fi că iarna e cam frig și trebuie să-ți dai hainele jos să nu le uzi de galben.
Nu mai bine încerci cu asta http://www.2pi.ro/?

| GulDan explică (pentru Wøodenpints):

Frate ma dezgustilaughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru GulDan):

1. Nu suntem frați.
2. Te dezgustă pișatul? Îl vezi în fiecare zi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Taci ba! ala nici nu stie ce este aia urina

| dracu14 a răspuns:

''un barbat nu-si face griji pentru viitorul lui, pana se casatoreste, o femeie isi face griji pentru viitorul ei...pana se casatoreste''
barbatii nu sunt atenti la detalii(decat in ceea ce priveste fotbalul,masinile,berea),femeile obersva orice firicel de praf
barbatul se culca si se trezeste exact la fel, femeile se deterioreaza in somn
femeia spre deosebire de barbat nu se caca in locuri straine...dar se f@@@te oriunde
femeile suporta mult mai bine durerea fata de barbati
femeile sunt superstitioase, barbatii sunt rationali
femeile sunt obsedate de curatenie, barbatilor nici macar nu le pasa ca-si lasa chilotii in chiuveta
la betie barbatul e euforic dupa care vomita si doarme bustean, femeia dupa ce bea plange iar cand adoarme gandul oricarui barbat e:o f@@t de o rup
barbatii nu se maturizeaza niciodata iar femeile se maturizeaza prea devreme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adam si Eva sau vrei sa-ti amintesc de Elodia, ha? aia traieste bine mersii iar "vizionarii" nasc cai verzi pe pereti, femeia te ridica si tot ea te coboara. femeia iti da viata si tot ea te omoara.,.,., pam pam!

| sabrina103 a răspuns:

In primul rand barbati sunt mai aventurosi, femeile sunt mai precaute. Femeile citesc si exprima mai bine sentimentele, barbatii stau mai bine la capitolul ratiune. Femeile invata mai usor limbi straine, barbatii inteleg mai repede reprezentarea in spatiu. Diferentele de ordin intelectual nu trebuie luate 100%.

| Helena08 a răspuns:

Iti recomand sa citesti cartea ''Bărbaţii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus'' de Dr. John Gray. O sa gasesti acolo foarte multe lucruri interesante.