| nukeyly a întrebat:

1. Care este cel mai puternic polizor unghiular mic 125mm cu turatie reglabila si sarcina constanta?
2. Exista polizor unghiular mare230mm cu turatie reglabila, da, nu, de ce. Model la ambele.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am auzit ca un polizor unghiular sa aiba turatie constantă. Asa ceva au bormasinile, fie ele pe acumulator sau la retea.

| nukeyly explică (pentru darrio2007):

Bosch GWS 17-125 CIE, Metabo WEA 17-125 QUICK, Makita 9565CR, etc.

| darrio2007 a răspuns (pentru nukeyly):

Doar la Bosch m-am uitat. Unde scrie de turatie reglabila?

| nukeyly explică (pentru darrio2007):

Https://www.atelierultau.ro/......-9700.html
are si prezentare video yt tot pe site

Dar raman in general pe flexurile Metabo din cauza butonului clasic de pornire, culoare rosu-Orange, absolut dement gandit, ca filing la arc si forta de actionare on off, asta luand in calcul multele modele testate si folosite in ultimi 27 de ani ex de buton Metabo WEA 17-125 QUICK
https://www.atelierultau.ro/......0491.html.

Exclus de ex butoane lungi gen Metabo WEPBA 17-125 Quick care e gandit pentru siguranta si 2 maini tinute pe polizor in timpul lucrului.
https://www.atelierultau.ro/......29705.html

| lpavel a răspuns:

1 = cele de la marcile renumite 1200w/1500w
2= nu exista deoarece cele de 230 sunt folosite pentru putere bruta, adica sarcini mari! nu au nevoie de reglaje...

| IceRope a răspuns:

1) Sarcină constantă? Sarcina o aplică lucrătorul și este întotdeauna variabilă.
2) Învață să te adresezi

| nukeyly explică (pentru IceRope):

@ IceRope Fast thinker...
Daca nu sti ce-i un flex basic si unu cu sarcina constanta asistata electronic, schimba plantatia, aici se cer cunoscatori nu profani. Ai raspuns sa te afli in treaba, stai jos nota 4.