| heyoooooooo a întrebat:

1) http://www.cel.ro/......1gb-l/poze

2) http://www.cel.ro/......2gb-l/poze

Domnul de la care cumpar laptopul insista ca Lenovo ar fi mai bun deoarele HP este la promotie si cand e la promotie are ceva"mai rau", chiar daca are 2gb video. Va rog cine se pricepe sa ma ajute rapid ca vreau sa dau un raspuns, ce aleg in maxim 2 ore.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ma depaseste chestia dar o sa ma informez.Ai 2 procesoare amindoua i5 unul este U adica ultrabook, altu este M de la mobile.Deci acel laptop cu procesor U este de fapt cum zic ei ultrabook, este sigur mai subtire decit Lenovo, mult mai usor.Deci este o diferenta intre ele in aceasta privinta.Acum care este mai rapid ce sazic, nu stiu sa zic sigur.Ce iti pot spune este ca diferenta nu cred sa fie asade mare pentru ca U=1.8 - 2.7 GHz iar M=2.5 - 3.0, deci pe undeva asta U se apropie cind intra turbo de cel M.Ce iti mai pot spune este ca U a iesit pe piata acum in ianuarie anul asta pe cind alantu M in februarie anul trecut.Si consider ca deja un an este ceva, o tehnologie cumva mai sus.Dar probabil ca l-au facut mai slim, laptopul este ultrabook cum zic ei si asa mai departe.Deci dupa mine HP este mai bun.Cind este vorba de promotie nu e nimic rau, este pentru ca lumea nu stie e ceva nou si de aia ei reduc pretul sa vina lumea sa fie curioasa.Nu te mai lua dupa povestile unora.Intotdeauna o promotie e mai ieftina nu pentru faptul ca e rau sau mai stiu eu ce ci pentru ca se cauta promovarea acelui produs nou.Cind ai ceva nou faci reclama, reduci pretu sa ia lumea sa vada cum este si asa mai departe.Ok orice ai alege cred ca sint bune amindoua. Daca poti verifica adica sa le vezi, auzi cum merge fa o proba care face mai mult zgomot care se incalzeste mai tare si dupa te hotarasti.Eu unu daca HP nu face zgomot as lua Hp. Lenovo e slabut. Daca era thinkpad da mai ziceam. Oricum bafta

| heyoooooooo explică (pentru relian):

Mersi happy. am alex HP pentru ca i5 au ambele laptop-uri dar HP are placa video de 2gb (pe 128 biti) si Lenovo de 1gb (pe 64 biti ) si este o diferenta destul de mare din cate stiu eu.

4 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Primul mi se pare mai bun cel cu Lenovo
procesorul
la HP procesorul e cam slab
posibil eu din aceste 2 as alege Lenovo
dar graba strica treaba

| tr3ig a răspuns:

Avand in vedere procesoru lenevolo este mai bunwinking are procesoru mai mare.