| AlexAndrei96 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un procesor pentru acest laptop http://www.cel.ro/......l/livrare.
Vreau mai mult un procesor pentru gaminga la un pret bun. Am vazut acest procesor si mi se pare destul de bun pentru ce am eu nevoie. http://www.emag.ro/......EMF3NBBBM/

merita sa il cumpar? funda.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.okazii.ro/componente-laptop/procesor-laptop/
E cea mai buna varianta.

13 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu poti sa pui pe laptop un procesor de calculator. Plus i5-ul bate cu mult ce ai pus tu. Ori ai gresit link-urile, ori nu stii ce performante au procesoarele.

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Nu e gresit, este la fel, dar nu e cu i5..stiu ca asa zice dar nu e i5...e pur si spimplu Intel Premium de 1.80 GHZ. Si unde pot gasi un procesor pentru laptop-ul meu?

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Care dintre ele?

| CM7YRE a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Care vrei. Ai in stanga selectare model. Cauta placa ta de baza pe google, cauta socket-ul si-l cauti dupa socket.

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Pai si cum aflu? laughing am cautat pe net dar nu gasesc.

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Am luat everest, si ma uitam ca zice " Tipul procesorului 2x, 1800MHz. unde vad socket?

| CM7YRE a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Ti-am dat mura-n gura.ti-am aratat poze, ti-am zis ce sa iei, de ce nu faci exact cum ti-am zis? Cauta cpu z ai poze acolo ai tot ce vrei.

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Pai nu am inteles cum sa fac...am intrat pe http://www.notebookcheck.net/......783.0.html si spunea doar de laptop... unde e cpu z? nu gasesc

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Apropo..eu nu am modelul asta de laptop..laptop-ul meu este HP sleekbook 15-b002sq

| CM7YRE a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Cine a zis ceva de un model? Foloseste google pentru orice.

| John1973 a răspuns:

Nu poti pune procesor de pc pe laptop http://bit.ly/1xtaxqr

| AlexAndrei96 explică (pentru John1973):

Vezi de cand e intrebarea?