| Alexandru_8107 a întrebat:

1. Mi-am cumparat un telefon SAMSUNG GT-S5230 si as vrea sa stiu, ce inseamna GPRS si pentru ce este si cum se activeaza? 2. Ceste EDGE si pentru ce este? Mersi!

3 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

GPRS, EDGE, 3G, 3G+, sunt diferite semnale pentru internet; nu se activeaza, ele sunt functionale doar cand ve-ti folosi internetul pe telefon. Cel mai bun este 3G sau 3G+, pentru ca are o viteza mai buna pentru net.

| LoveYouR a răspuns:

GPRS este gps si poti sa cauti ce locatie doresti dar edge nustu

| mihaelaelisa a răspuns:

Gprs este titul un satelit ca in cazul ca pierzi telefonul poti sa l gasesti si masinile bmw etc de buna marca acum au unul