| AllyAllina a întrebat:

102F.NET cum scap de acest virus si mai exact de ce apare si ce poate face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa rulezi adwcelaner. Descarci instalezi, scanezi si stergi.Restartezi apoi pc-ul.Se spune ca spyhunter distruge acest virus dar incearca prima modalitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adwcleaner,scuze. E virus de browser care iti schimba paginile um vrea el.

| AllyAllina explică (pentru anonim_4396):

Am incercat cu Adwcleaner si nu imi mai apare virus cand intru pe o pagina web. Multumesc happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AllyAllina):

Ma bucur ca am fost de folos.Ca sa eviti astfel de neplaceri,cand vei descarca ceva sa fii atenta la next,next, next install. Cand instalezi ceva si dai next, dai pe custom nu recomanded. La recomanded, accepti sa se instaleze si acest adware. Practic tu iti dai acordul sa instaleze adware. Dand pe custom, ai optiunea de a debifa porcariile alea care ti le baga pe gat.De asemenea cand vezi ceva bifat, debifezi, in afara de acceptarea termenilor nu lasi bifat nimic, pentru ca iti schimba pagina de pornire, eventual motorul de cautare.

8 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Poti sa instaleze kaspersky antivirus, e gratis 30 de zile, poate reusesti cu el

| K0sti a răspuns:

Antivirus nu ai?

| AllyAllina explică (pentru K0sti):

Ba da, avast. Imi apare cand intru pe o pagina web dar nu face nimic, nu imi apare sa il mult in carantina sau sa il sterg.

| K0sti a răspuns (pentru AllyAllina):

Avast? Deci dupa cate vezi nu ai antivirus! Vrei antivirus, pui Kaspersky sau Bitdefender, restul sunt glume!