| SonicAndrei a întrebat:

Aș dori să-mi cumpăr niște boxe HD și cu basul puternic, dar aș vrea mai multe păreri. Eu acum am niște boxe clare, dar basul lor e slab.
Mie mi-ar plăcea așa ceva: http://www.altex.ro/boxe-logitech-z506-5-1-75w-negru.
Din păcate, nu știu dacă îmi permit acum acest set de boxe, așa că m-am gândit și la ceva mai ieftin: http://www.altex.ro/boxe-myria-cp-388-c-5-1-30w-negru.

Care e diferența între cele două? Bănuiesc că Logitech e mai bun, dar și Myria trebuie să fie bun.

Doresc să fie 5.1 fiindcă boxele pe care le am sunt bune și 2.0, dar îmi trebuie ceva care să redea un sonor cât mai real și mai clar.

1) CE DIFERENȚE SUNT ÎNTRE CELE 2 SETURI DE BOXE?
2*) PUTEȚI SĂ-MI RECOMANDAȚI ȘI ALTE BOXE...

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Logitech-ul este mai performant si mai puternic.Dar daca vrei un sunet destul de bun ar trebui sa iei si o placa de sunet dedicata

| SonicAndrei explică (pentru hp8510p):

Știu că Logitech-ul e mai bun, dar nu prea cred că îmi permit acum. Totuși, ști niște boxe 2.0 cu basul puternic până în 100 lei?

| Garsonfane1979 a răspuns:

Uite ceva care mie mi'ar placea si care sunt si bune si de la o firma buna. http://bit.ly/1c6kX57
Linkurile tale mie nu imi merg :D

| SonicAndrei explică (pentru Garsonfane1979):

1) S-a „corectat" automat când am scris. Dacă vezi că un link nu merge deși pare bun, verifică de unde până unde e albăstrit scrisul. Eu am pus „ " (SPACE) după adresă, apoi am pus „.", dar s-a „corectat" automat. Data viitoare vei ști asta, sau poți căuta adresa pe Google.

2) Boxele pe care mi le-ai recomandat tu sunt foarte scumpe (chiar dacă par foarte bune). Chiar dacă mi-aș permite, la acest preț mi-aș lua un sistem 5.1. Nu ști niște boxe în care să se audă un bas puternic (nu dau la maxim, dar o explozie să se audă real), dar să nu coste mai mult de 100 lei?

Oricum, mersi de răspuns.