| NoahKaan a întrebat:

A mai invatat cineva informatica de pe aplicația sololearn? Eu m-am apucat de cursul pentru C++. Ce ar trebui să fac dupa? Cu ce sa continui? Ma refer la C++. De unde as putea invata mai multe sau ce ar trebui să fac?

3 răspunsuri:
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Poți face cursul gratuit de la WellCode care te învață mai multă algoritmică, lucru de altfel esențial în orice limbaj de programare. După WellCode, poți urmări anumite tutoriale de C++ precum cele ale lui Glessik care sunt în română : https://www.youtube.com/watch?v=lAvIuQIhbOQ

Fă-ți propile proiecte, programe mici, ceva la ce te gândești tu și asta descoperi funcții noi și progresezi.
Succes!

| PainTech a răspuns:

După ai câteva variante :
1. Continui să înveți de pe alte site-uri, tutoriale pe YouTube, etc. limbajul C++.
2. Înveți algoritmii ( quicksort, insert sort, operații cu matrici, grafuri, etc. ) ca să te ajute la BAC.
3. Faci mini-programele. Incepe cu ceva mic, nu te descuraja dacă e nevoie sa folosești o bibliotecă despre care nu știi nimic ( de exemplu eu am făcut un program care detectează automat adresa IP, compara cu adresa care era înainte și trimite mail cu adresa noua dacă e diferită. Asta a fost în Python, dar nu e o diferență foarte mare, dar a fost mult mai simplu ).
4. Incepi să înveți altceva nou in timp ce încerci să nu uiți ce deja ai învățat ( recomand Python, e mult mai ușor decât c++, ceea ce în C++ faci in 50 de linii de cod in Python faci in doua rânduri ).

| Aretha a răspuns:

Poti sa te bagi pe html5 si css3, java. Cursuri 10euro pe net.cauta si tu