| 1Marius a întrebat:

Salut TPU
Am o intrebare:
Eu momentan am media claselor 5-8 destul de mare si ma gandeam sa ma duc la liceul Tudor Vianu. Intrebarea mea este

La acest liceu trebuie sa stii deja informatica?

Adica sa fi invatat in clasele 5-8 informatica, pentru ca am auzit ca unele scoli invata din clasa a 5-a.

P.S: Ma refer la informatica nu la TIC.

FUNDA*

Răspuns Câştigător
| facpipi a răspuns:

NU, te invata ei de la 0. Am un prieten care a fost in clasa cu mine in generala, nu am facut vreo data ore despre calculator la scoala, a intrat in vianu iar acum e la olimpiada faza pe municipiu. Iti recomand sa te inscrii fara nici o problema.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

N-ai auzit bine! --- in ciclul gimnazial(5-8) nu se face informatica.