| justagirlll a întrebat:

A o problema cu calculatorul.Can il deschid imi apare windows is unable to start, si imi apar 2 optiuni: sa caute erorile si sa repare si start windows normaly. daca dau pe prima optiune zice ca nu se poate repara, iar daca dau se start normaly se restarteaza dar tot acolo ajunge. ce sa fac? va rog ajutati-ma! Multumesc!

2 răspunsuri:
| iChaz a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows-ul. Dar inainte de toate, pentru a salva fisierele personale aflate pe partitia C: (inclusiv cele de pe desktop), trebuie sa bootezi de pe un cd live cu linux (de preferat Ubuntu), iti salvezi datele apoi reinstalezi windows-ul.

| Maddieeee a răspuns:

Trebuie sa il reformatezi.ca si mie mi s`a intamplat ceva de genu`!
FUNDA?