| Florin1936112 a întrebat:

A venit un prieten la mine cu pcul, un pc mai vechi pentru ca nu ii mai pornea, el umblase deja la el si scosese firele din front panel...
Eu nu ma descurc sa le pun este un front panel cu 18 pine respectiv 17 pentru ca unul este lipsa...
Ma poate ajuta cinava?

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Ok pe placa de baza scrie un cod cu alb sau negru acela este modelul placii de baza si scrie aici sa ti caut configuratia pinilor

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Cauți modelul plăcii de bază pe internet, cauți manualul și vezi cum trebuie conectați pinii respectivi.

Sau cum a zis Ioan mai sus, ne spui noua modelul și arătăm noi.