| DoarEU_1902 a întrebat:

Acolo jos in dreapta, pe bara, nu mai gasesc iconita cu sunetul (de unde se porneste/opreste)
M`am dus in Control Panel, am dat pe Sounds And Audio Devices si nimic.
Nu ma lasa sa pornesc sunetul nici de acolo, imi spune,, No audio device".(sunt pe laptop si de obicei mergea, iar acum nu inteleg de ce nu merge)
Stie cineva ce are?

5 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Cand ti-ai cumparat compul, ai primit mai multe cd-uri moca, printre care si unul de la placa ta baza.Pe acel cd se afla si driverul de sunet, reinstaleaza, apoi un restart fara sa scoti cd-ul din unitate si daca ai sunet dupa restart scoti cd-ul! Succes!

| Bybanu a răspuns:

Reinstalezi placa audio a laptopului si iti va merge

| LeMotán a răspuns:

Reinstaleaza driverul pentru placa de sunet.

| misu_3228 a răspuns:

Control Panel - Sounds and Audio Devices - Volume
... bifeaza acolo casuta : Place volume icon in the taskbar! - Apply

Bravo

| DoarEU_1902 explică:

@ronin33dan-am laptop, nu comp.
@misu- mie nu imi merge sa fac nimic in control panel...asta e faza...nu imi merge nici de acolo sa pornesc sunetul.