| Robeert a întrebat:

Acum 5 minute eram pe pc si se blocase mausul am dat un rr si cand sa vad supriza nu se aprinde monitorul butonul pe care apas sa se deschide se aprinde se deschide asa intr'un fel flameaza si la unitate era un beculet rosu hdd acela se aprinde doar cand deschid pc din cate tin eu minte el ramanea aprins, ce s-a intamplat si ce pot face? Monitorul e negru

2 răspunsuri:
| AlecsLexx a răspuns:

Daca nu merge monitorul si HDD-ul poate fi ori din bios, vorba lu' Stefan, ori mai nasol, de la placa de baza, care... Anyway, D-zeu s-o ierte...

| stefan1707 a răspuns:

Deschizi carcasa la pc si exista o baterie pe placa de baza. o scoti si o pui invers sa resetezi biosul apoi o scoti si o pui cum era inainte..sigur va merge cel putin la mine si la prietenii mei cand au avut o problema din asta a mers de fiecare data