| Ruxii a întrebat:

Am o problemasad am primit cadou acum cateva zile un nokia n95 cumparat din vodafone. prin decodare i-am pierdut garantia. si azi l`am scapat pe jos. Nu mai vibreaza sub nici o forma si nu mai merge internetul sad ce se poate face?

Răspuns Câştigător
| jumpper a răspuns:

Păi cel mai bine e sa te duci la un service pentru mobile si sa vadă depre ce e vorba daca inca mai ai probleme cu conectarea la net. Dar mai sunt probleme cu netu si de la operatoru de la care ai tu netu, bănuiesc Vodafone. Si la cosmote e la fel si la Orange. Eu am avut întâi la Orange acum la cosmote. Însă Orange e superior, numai ca au scos opţiunea wap unlimited care era 3. 5 euro si au băgat cu 9.
Daca inca persistă conectarea la net du-te la service cred ca trebuie o resoftare a telefonului. Asa am păţit si eu, nu mai puteam intra pe net si l.am resoftat, eu am un Sony Ericsson k800i. Însă nu prea recomand resoftarea.

3 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Chiar daca nu-l decodai prin scapatul pe jos oricum pierdeai garantia. Du-l la un service GSM.

| Klarah a răspuns:

Hey! ^_^ Faza cu internetul nu cred ca este de la lovitura. Eu patesc sa nu mai mearga netu' pe mobile dupa ce trece perioada aceea :] restul' vezi si tu la Vodafone [la un magazin Vodafone]

| Ruxii explică:

Mersi mult pentru raspunsuri, dar pe mine ma deranjeaza f mult vibratiile ca nu merg...