| Hekkeru a întrebat:

Acum de curand...cineva a aprins pc-ul dupa care la stins imediat.

Insa la cateva ore mai tarziu cand sa-i dau drumu surpriza...

pc-ul porneste.dar nu-mi afiseaza nimic pe ecran.

hardul se aude procesand,sursa merge, placa video nu este ca am testat cu una externa nici un succes, monitoru nu.

am incercat cu alta sursa tot fara succes.

Acum as vrea sa intreb pe cine stie mai bine.[parerea mea este ca ar fi procesoru]

procesorul normal trebuie sa auda bipuitul de la inceput de la bios, iar daca nu afiseaza nimic, de vina ar fi procesorul...

acum bipuitul nu l-am testat ca nu aveam boxele puse, ...insa pc-ul se deschide normal.

numai ca nu merg ledurile si numi afiseaza pe monitor.

care ar fi problema?

1 răspuns:
| pozeanimate a răspuns:

Procesorul daca nu lucreaza nici pc nu porneste
cel mai probabil sa atins cablul care duce din unitate la monitor si nu are contact bine
sau in unitate sau monitor
am avut si eu aceasta problema