| sweetys a întrebat:

Acum doua luni a venit un tip de la telekom si mi-am bagat abonamentul cu hbo, dar nu m-am uitat nici macar o singura data. Abonamentul este cu 6 luni gratis, 3 anul acesta si 3 anul viitor. Eu vreau sa ma intorc la vechiul abonament, nu are rost sa platesc un serviciu pe care nu il folosesc. Ce pot sa fac in acest caz?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu platesti nimic! Renunti la el si gata dar doar dupa 6 luni. Le trimiti cerere la:
E-mail – rezilieri@telekom.ro

Fax – 0214403390

Posta – Telekom Romania, O.P. 27, C.P. 458, Bucuresti
Daca nu vor, faci reclamatie la ANPC: http://bit.ly/2PzXWxF

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, odata semnat si acceptat un contract, esti obligat sa-l platesti pana la terminarea lui, chiar daca nu te uiti.

| ArmywCode a răspuns:

Le zici ca vrei sa inchei contractul si ei o sa te puna sa platesti suma pe cat mai ai contract..gen ai 1 an de contract ramas, platesti 1 an dintr-o data.