| Conquer a întrebat:

Acum o zi mi-am bagat windowsul din nou deoarece imi mergea jocul LOL foarte greu.Bag windowsul din nou doar ca sa ma trezesc ca imi merge totul greu, si aplicatii si joc.Am instalat driverele necesare, nu imi pot explica de ce imi merge asa de greu.
Vreo solutie?
Laptop Asus X550CC-XX086D cu procesor Intel® CoreTM i3-3217U 1.80GHz, Ivy Bridge, 4GB, 500GB, nVidia GeForce GT 720M 2GB....am instalat Windows 7, tot asta l-am avut pana acum

3 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

O fii ca e 32 de bit. Am si eu un Asus x52f si aveam 32 de bit si utiliza 2 gb la calculator. Instaleaza unul de 64 bit si va folosii 3 gb. Si nVidia mi se pare mic 2 GB. Baftawinking

| Conquer explică (pentru Kampion):

E de 64 bit...Si na.2GB nVIDIA e destul de buna, parerea mea.Pe PC am placa ati sau ceva de genul de 1 gb, si acolo totul merge superb.E prima data cand am problema asta, o am cat de o saptamana, inclusiv dupa ce am bagat windowsul

| Kampion a răspuns (pentru Conquer):

Vezi sa nu fie de la supra-incalzire. Am problema asta de mult si cand face buuuuuuu vine lagul si cand nu mai face asa nu mai ai lag. Propunerea mea e sa dai totul pe low si vezi daca merge.