| yeet914 a întrebat:

Acum sunt serios, am incercat tot insa internetul meu tot slab este..Imi merge bine 10 minute si apoi nu mai merge deloc.

Am dat troubleshoot si a aparut asa : " The connection between your access point, router, or cable modem and the Internet is broken ".

Am incercast sa-i dau restart, nu a mers, factory reset, nu a mers, l-am scos din priza, nu a mers.

Locuiesc intru-n sat nu departe de oras (cam 13km distanta) si ma gandesc ca asta ar fi problema, are cineva o solutie?

Routerul meu este : Alcatel HH40V LTE Flybox
Si da, este LTE.

:/

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa imi aparea si mie cand foloseam routerul. Contacteaza ISPul tau, e problema de la ei. Mai bine iti vinzi routerul si treci pe cartela Prepay.

| yeet914 explică (pentru anonim_4396):

Ahh routerul este cumparat de tata, sa-i spun lui sa-i contacteze? Apropo nu este cumva de la nebunia asta cu covid. ma gandesc ca sta multa lume pe internet si.

| anonim_4396 a răspuns (pentru yeet914):

Da,spune-i.

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Ai un condensator umflat in router de asta ai connection drop ori schimbi routerul ori chemi un electronist sa ii schimbe condensatorul problema

| yeet914 explică (pentru Copaci_Liviu_1981):

Esti sigur? Router-ul a fost cumparat cam acum 7-8 luni

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns (pentru yeet914):

Cu o experiență de 20 de ani in IT dă sunt sigur nu e primul care l-am văzut cu problema asta

| yeet914 explică (pentru Copaci_Liviu_1981):

Ok mersi!