| edim a întrebat:

Ajutati-ma incercam sa formatez prostia de windows 8 si imi da recovery your pc need to be repaired file boot BCD error code 0xc0000098 nu mai pot face nimic cand il pronesc asta apare ce pot sa fac

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pune discul de instalare Windows în writter și porneste computerul. Apasa o tastă atunci când ti se solicită. Selecteaza language, time, currency, keyboard și apoi faci clic pe -> Next(Următorul), clic pe Reparare computer(Windows Repairs) ->clic pe windows 8 apoi clic pe-> Next.În caseta de dialog System Recovery Options da clic pe Command Prompt. In fereastra neagra care se deschide scrie -> Bootrec.exe /RebuildBcd și apasă ENTER.
Scrie din nou-> Bootrec.exe /fixMBR si apasă ENTER
Si inca o data-> Bootrec.exe / fixboot și apasă ENTER.
Restart computer.

| edim explică (pentru neluL):

Mersi!

| neluL a răspuns (pentru edim):

Cu placere!