| csater19 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! dupa ce imi instalez placa video calculatoru imi lucreaza la 40% din rami! placa video a fost acum 3-4 sapt nou cumparat este un nVIDIA de 1 gb geforce gt610... si eu 2 gb raimi! e prea putin pentru el sau e de la altceva si nu mi-am dat eu seama...

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că placă video e deidcată nu dă share din ram atunci încearcă să dezactivezi placa on board și efi/bios să setezi load defaut settings.Ar trebui să îți vadă tot ramul, ca de regulă plăcile video on board dau share din ram.Succes

1 răspuns:
| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Poate nu este placa video dedicata si probabil iti "mananca" din memoria ram.