| bIstAnsSor a întrebat:

Acuma 1 luna mi-am luat pe piese un calculator beton : 8gb rami, 3.8 gHz, 1TB HDD, Placa video Nvidia Geforce Gt 630 (2gb) 64bit si nu am avut probleme cu el pana acum. Mi-am scos Prototype 2 si n-am avut probleme cu el cam 1 sapt dar nu stiu de ce din 2 in 2 minute sacadeaza vreo 5-10 secunde si dupa merge iar brici (rezolutie maxima), iar daca ies din el, folosesc vreo 2-3 ore calculatoru si intru iar nu mai sacadeaza deloc... As vrea sa ma ajutati si sa imi spuneti ce sa fac ca sa mearga ca si inainte, fara a sacada niciodata. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| xxxCARBONxxx a răspuns:

PC-ul e bun, dar incearca sa dai setarile mai spre minim.
Verifica-l de virusi.
Iati Ccleaner, iti va sterge fisierele inutile, si o sa-l faca mai rapid.
Incearca sa-l curei de praf, inauntru.