| Patrecea a întrebat:

Ajutati-ma va rog. Mi-am resetat telefonul(nu eu, ci cei de la service ) si nu mai pot instala nimic pe el nici insta sau Facebook aplicatii nimic...pot doar sa intru pe Youtube pe google si apeleuri. De ce? Se mai poate repara? Cat costa?

7 răspunsuri:
| ArthurWarner a răspuns:

Du-te din nou la service si spune-le ca dupa ce ti-au restartat telefonul nu mai merge. Nu ar trebui să iti i-a niciun ban ca din vina lor nu mai merge iar dacă ei refuză poti sa suni la protectia consumatorului. Iar până sa te duci la ei încearcă să ții apăsat pe butonul de pornire până își da din nou repornire.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ti-ai introdus datele contului Google ca sa poti intra pe Google Play sa instalezi chestii?

| CM7YRE a răspuns:

Vezi daca ai contul acolo bagat, cel de google play/gmail. Poate de-asta nu te lasa sa instalezi aplicatii. Sau poate trebuie sa-ti acutalizezi serviciile.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Nu poti instala aplicatii de pe google play fara sa iti bagi contul (evident ca ai Android, pe iOS nu te lasa sa pornesti tableta dupa reset fara sa iti bagi contul de Apple ID)

daca, cumva CHIAR nu vrei sa iti bagi contul, poti sa iei aplicatii ca apk de pe web (eu a trebuit sa iau CoC ca apk, pentru ca pe emulatorul foarte vechi pe care il folosesc nu mai mergea instalat sau updatat de pe google play)
sau sa instalezi store-uri alternative ca ACMarket sau Aptoide

TOATE solutiile de mai sus sunt periculoase, poti sa iei virusi, mai mult decat de pe google play, asa ca eu te sfatuiesc sa iti bagi contul, sau sa iti faci altul

| Patrecea explică (pentru GabiDumitrescu):

Da

| Patrecea explică (pentru CarcotasulVesel):

Dar mi-e bagat

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Patrecea):

Atunci ori te duci inapoi la garantie
ori te duci la un boutique GSM
ori postezi niste screnshoturi (poti sa faci cu o combinatie de butoane, cauta modelul tau de telefon urmat de "screenshot")