| Mirunutsza a întrebat:

Am si eu o problema cu smartphonul meu.Am un Samsung Galaxy Y si nu pot sa imi fac un cont Google si nu pot nici sa intru pe net.Inainte de asta, verisoara mea mi-a resetat telefonul al setarile din fabrica, aveti vreo sugestie, il pot repara singura, sau trebuie dus la un service?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

TREBUIE refăcute setările de internet, apoi vei putea intra pe NET şi vei putea accesa Google şi să-ţi faci cont.

Dacă te pricepi puţin ( cât de cât ) vei reuşi să faci singură setările de net, eventual poţi folosi Manualul de la linkul :
http://downloadcenter.samsung.com/......Screen.pdf

Depinde şi de operatorul de telefonie/reţeaua pe care o ai...

Dacă nu te descurci, mergi la o reprezentanţă a operatorului de telefonie să-ţi facă ei setările de net.

| Mirunutsza explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult pentru raspuns, dar in manualul pe care mi l-ai trimis pe link, nu zice nimic de setari, cel putin la sectiunea Internet

| bursuc001 a răspuns (pentru Mirunutsza):

NU în secţiunea "internet" ar fi trebuit să fie, ci în "setări" - dar NU sunt explicate nici la cazul general.

Setările se fac în funcţie de reţea...

În ce reţea eşti?

| Mirunutsza explică (pentru bursuc001):

Orange

| Mirunutsza explică (pentru bursuc001):

Orange

| bursuc001 a răspuns (pentru Mirunutsza):

Încearcă să faci setările AUTOMAT, pe site-ul OFICIAL de la Orange, la linkul :

http://www.orange.ro/setari-telefoane/

10 răspunsuri:
| adrianbestboy98 a răspuns:

Da,trebuie să îl resofteze, dacă te pricepi tu e bine

| Mirunutsza explică (pentru adrianbestboy98):

Si poti sa imi explici cum sa faca asta?

| adrianbestboy98 a răspuns (pentru Mirunutsza):

Eu nu poţi, că eu nu mă pricep cu android asta complicat, eu mă pricep la iphone

| Alin4uuu a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la nici un service, iti trebuie setarile pentru net facute iar daca de conectezi prin wi fi la net trebuie sa bagi din nou parola de la router. bafta

| Viorel_Andrei_1980 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa iti faci din nou setarile si daca nu merge il duci la un service